800 LAT PARAFII W SIEDLEMINIE

800 LAT PARAFII W SIEDLEMINIE photo

Z okazji 800-lecia parafii p.w. św. Mikołaja Biskupa została odprawiona msza święta w intencji parafian przez biskupa Łukasza Buzuna. Na uroczystości rocznicowe zaproszony został również Starosta Teodor Grobelny i Przewodniczący Rady Powiatu – Jan Szczerbań. Powstanie parafii w Siedleminie datuje się na rok 1218.

"...800 lat tutejszej parafii, to najlepszy dowód na to, że żadna społeczność nie może żyć i funkcjonować w oderwaniu od Boga i Jego przykazań. Pamiętajmy o tym, że to wiara chrześcijańska dała podwaliny pod współczesną kulturę europejską i jest fundamentem oraz najważniejszym spoiwem wartości, dzięki którym funkcjonują wszystkie współczesne demokratyczne społeczeństwa". – mówił m.in.: Starosta Teodor Grobelny podczas uroczystości rocznicowych.

Czytaj również: