97. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego

Dodano 22 grudnia 2015, wpis archiwalny 97. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego

Rano na cmentarzach na ternie gminy Jarocin na grobach powstańców zapłoną znicze. Od godziny 14:00 do 18:00 w Kinie Wagonowym na dworcu kolejowym będą odbywały się projekcje filmu dokumentalnego o Powstaniu Wielkopolskim „Z martwych powstała”.

O godz. 15.00 zostaną złożone kwiaty przy pomniku generała Stanisława Taczaka w Mieszkowie. Następnie uroczystości przeniosą się do Jarocina, gdzie o godz. 16.00 w kościele pw. św. Marcina odprawiona zostanie msza św. w intencji poległych powstańców. W godzinie wybuchu, o 16:40, Powstania Wielkopolskiegodelegacje gminy i powiatu złożą kwiaty przy tablicy ku czci poległych powstańców, która umieszczona jest na murze kościoła pw. św. Marcina w Jarocinie. O godz. 17.00  na rynku odpalonych zostanie 97 rac.

O rocznicy tego niezwykle ważnego wydarzenia, które przed 97 laty zadecydowało o włączeniu naszego regionu do Polski, przypominać będą także ulice udekorowane flagami narodowymi. Niech zawisną one także przy naszych domach