BIP
Kolejna inwestycja drogowa Już niebawem rozpocznie się realizacja największej inwestycji powiatu jarocińskiego zaplanowanej w bieżącym roku. W ramach pierwszego etapu zadania, którego realizacja połączy Żerków z Dobieszczyzną, w tym roku przebudowane zostanie niemalże 6 km drogi oraz powstanie 2-kilometrowa ścieżka rowerowa. czytaj więcej > 15722 Granty z powiatu Ponad 175 tys. zł z budżetu powiatu jarocińskiego w tym roku wesprze działalność organizacji pożytku publicznego. czytaj więcej > 15720 Szkoła z certyfikatem Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 brał udział w ogólnopolskim konkursie „Innowacyjna szkoła zawodowa na rynku pracy” organizowanym przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie. czytaj więcej > 15719 Gimnazjalisto, czekamy na Ciebie! W miniony weekend w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 odbyły się Dni Otwarte, które przyciągnęły setki kandydatów. Teraz do odwiedzenia swoich murów zachęca jarocińska „Jedynka” i „Ogólniak” oraz szkoła w Tarcach. czytaj więcej > 15714 W hołdzie Żołnierzom Wyklętym Delegacja samorządowców powiatu jarocińskiego, przedstawiciele lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości wraz z posłem na Sejm Piotrem Kaletą oraz przedstawiciele służb mundurowych, w otoczeniu pocztów sztandarowych organizacji kombatanckich i szkół oraz asysty wojskowej, uczciła pamięć żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia składając kwiaty w miejscach upamiętniających Żołnierzy Wyklętych. czytaj więcej > 15708 Ścieżka rowerowa Jarocin – Wilkowyja – Żerków 11 kilometrów nowej ścieżki rowerowej w przyszłym roku połączy Jarocin z Żerkowem. Inwestycja zakłada budowę 7 km drogi dla rowerzystów od ul. Okrężnej w Jarocinie poprzez Annapol i Wilkowyję, aż do granicy Gminy Jarocin. Kolejne 4 km wybudowane zostaną na terenie Gminy Żerków, do ul. Górki i Parkowej w Żerkowie. czytaj więcej > 15702 Kwalifikacja wojskowa 2017 r. Kwalifikacja wojskowa w powiecie jarocińskim w 2017 roku odbędzie się z w dniach 13 lutego do 8 marca, w godzinach od 7:30 do 15:30, tylko w dni robocze. Siedzibą Powiatowej Komisji Lekarskiej, będzie jak w przypadku lat poprzednich JOK Jarocin, przy pl. Festiwalu Muzyki Rockowej 1 w Jarocinie. czytaj więcej > 15693

Aktualności

24 marca 2017

Wiosna w naszych szkołach

Wiosna w naszych szkołach

Marek Grechuta, czekając na wiosnę, śpiewał „Wiosna, wiosna, wiosna, ach to Ty…”. Chodź za oknami jeszcze ponuro, to uczniowie szkół świętowali pierwszy dzień wiosny z uśmiechami na twarzach.

czytaj więcej
23 marca 2017

Nowe nasadzenia wzdłuż powiatowych dróg

Nowe nasadzenia wzdłuż powiatowych dróg

Na terenie powiatu jarocińskiego przybywa drzew i krzewów. W ubiegłym roku na nowe nasadzenia wzdłuż dróg powiatowych wydatkowano około 40 tysięcy złotych. Zasadzono niemalże 600 młodych drzewek.

czytaj więcej
21 marca 2017

Ekologiczny Powiat

„CO I ILE NA SKŁADOWISKO?” to hasło XVII edycji powiatowego konkursu proekologicznego „Śmieciom – STOP!”.

czytaj więcej
20 marca 2017

Sukcesy uczniów „dwójki”

Sukcesy uczniów „dwójki”

Po raz kolejny uczniowie z klas fryzjerskich odnieśli sukces w Ogólnopolskim Konkursie dla Młodych Krawców i Projektantów im. Małgorzaty Zaręby „Mała pętelka”. 9 marca 2017r. w Zespole Szkół Odzieżowych w Poznaniu odbyła się 23 jego edycja.

czytaj więcej
20 marca 2017

Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Olimpijskiej

Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Olimpijskiej

Zespół Szkół Specjalnych w Jarocinie był organizatorem Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy Olimpijskiej, który odbył się 17 marca. Jarocińska placówka gościła u siebie uczniów z Ostrzeszowa, Borzęcinka, Pleszewa oraz Krotoszyna.

czytaj więcej
15 marca 2017

Uczniowie na GARDENII

Uczniowie na GARDENII

3 marca grupa 15.uczniów z Zespołu Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach odwiedziła Międzynarodowe Targi Poznańskie.

czytaj więcej
10 marca 2017

„Cuda Natury” w Tarcach

„Cuda Natury” w Tarcach

8 marca Zespół Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach gościł u siebie uczestników konkursu recytatorskiego „Cuda Natury”. W ósmej edycji konkursu wzięło udział 29 gimnazjalistów, którzy reprezentowali 10 drużyn.

czytaj więcej
07 marca 2017

Technicy z Tarc na targach w Łodzi

Technicy z Tarc na targach w Łodzi

W lutym uczniowie ZSP-B w Tarcach mieli okazję zapoznać się z ofertą firm specjalizujących się w chowie i hodowli zwierząt w ramach XVII Międzynarodowych Targów „Ferma” w Łodzi.

czytaj więcej
07 marca 2017

Prezes gościł w Jarocinie

Prezes gościł w Jarocinie

W miniony piątek Jarocin odwiedzili czołowi działacze Polskiego Stronnictwa Ludowego w kraju. Mieszkańcy powiatu mieli możliwość spotkania się z prezesem Władysławem Kosiniak-Kamysz.

czytaj więcej
06 marca 2017

Tłumy w „dwójce”

Tłumy w „dwójce”

W piątkowe południe w jarocińskiej „dwójce” rozpoczęły się dwudniowe Drzwi Otwarte. Zainteresowanych z trudem pomieściła sala sportowa, gdzie zgromadziło się prawie 500 osób. -Co roku naszą szkołę podczas Drzwi Otwartych odwiedzają rzesze gimnazjalistów, ale takiej frekwencji na inauguracji imprezy jeszcze nie mieliśmy – stwierdził Witold Bierła, dyrektor szkoły.

czytaj więcej
03 marca 2017

Oddali cześć Generałowi

Oddali cześć Generałowi

W 57. rocznicę śmierci pierwszego przywódcy powstania wielkopolskiego, gen. Stanisława Taczaka, wicestarosta Mirosław Drzazga, członek zarządu Zbigniew Kuzdżał oraz rady Przemysław Franczak, w imieniu samorządowców Powiatu Jarocińskiego, złożyli kwiaty pod pomnikiem w Mieszkowie.

czytaj więcej
24 lutego 2017

Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu

Od 2005 roku w Polsce obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). W akcję włączają się wówczas dzieci i młodzież szkolna. W tym roku czynnie uczestniczyli w niej uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie.

czytaj więcej
23 lutego 2017

Siatkarze z „Jedynki” najlepsi

Siatkarze z „Jedynki” najlepsi

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie był gospodarzem tegorocznych Mistrzostw Powiatu w Piłce Siatkowe. Zawody zorganizowano w ramach sportowego współzawodnictwa uczniów szkół ponadgimnazjalnych Szkolnego Związku Sportowego "Wielkopolska" - "Licealiada 2016/ 2017".

czytaj więcej
16 lutego 2017

Nieodpłatna pomoc prawna

Nieodpłatna pomoc prawna

W ramach systemu nieodpłatnej pomocy prawnej (zgodnie z ustawą z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej) w powiecie jarocińskim funkcjonują trzy Punkty Nieodpłatnej Pomocy Prawnej.

czytaj więcej
Wszystkie aktualności