BIP
« powrót 08 maja 2018

AKTYWNI PENSJONARIUSZE z DPS w KOTLINIE

AKTYWNI PENSJONARIUSZE z DPS w KOTLINIE photo

Wraz z nastaniem wiosny podopieczni Domu Pomocy Społecznej im. Marii Kaczyńskiej w Kotlinie stali się bardziej aktywni ruchowo oraz pełni energii i zapału, który przejawia się w uczestnictwie w wydarzeniach artystycznych i sportowych prowadzonych na terenie placówki oraz we współpracy z zaprzyjaźnionymi ośrodkami.

„Na zaproszenie Domu Pomocy Społecznej w Kobylej Górze, pojechaliśmy na XXIX Mistrzostwa Osób Niepełnosprawnych w Biegach Przełajowych, w których nieprzerwalnie od 29 lat bierzemy udział. Nasza ekipa spisała się wspaniale zajmując III miejsce w sztafecie kobiet na dystansie 4x100 m. Następnie wzięliśmy udział w II Turnieju Kręglarskim, gdzie ponownie nasza drużyna zdobyła II miejsce. Po zawodach, które odbywały się na stadionie sportowym, udaliśmy się na cmentarz parafialny w Ostrzeszowie, gdzie zostały złożone kwiaty pod Pomnikiem Powstańców Wielkopolskich” – informuje J. Krawiec, dyrektor DPS w Kotlinie.

Pensjonariusze DPS w Kotlinie mieli również okazję na sprawdzenie swoich umiejętności aktorskich i wokalnych. Podopieczni kotlińskiej placówki pojechali do Domu Kultury w Rawiczu na uroczystą Galę pod hasłem „Bo jak nie my – to kto” zorganizowaną przez Dom Pomocy Społecznej w Osieku. Gdzie wzięli udział w konkursie zainspirowanym programem telewizyjnym pt. „Twoja twarz brzmi znajomo”. DPS w Kotlinie reprezentowała p. Maria, która wcieliła się w postać Violetty Villas, a towarzyszyły jej p. Lidia, P. Basia, p. Anna, p. Maria i p. Małgorzata, które przygrywały na dzwonkach. W składzie jury zasiadał m.in. gitarzysta zespołu Lombard - Daniel Patalas. Jury doceniło pracę oraz zaangażowanie podopiecznych DPS w Kotlinie - nagradzając ich II miejscem.

« powrót Drukuj

Czytaj również:

Zobacz także:

Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej baner
 baner
 baner
 baner
 baner
 baner
 baner
 baner
 baner

Starostwo Powiatowe w Jarocinie

63-200 Jarocin
Al. Niepodległości 10-12

tel. 62 747-15-96
fax. 62 747-33-37
  • herb Jarocin
  • herb Jaraczewo
  • herb Kotlin
  • herb Żerków
realizacja:Studio Fabryka