BIP
« powrót 02 maja 2017

Absolwenci odebrali świadectwa

Absolwenci odebrali świadectwa photo

W piątek, 28 kwietnia absolwenci szkół ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Jarocińskiego odebrali świadectwa ukończenia szkoły. W szkołach odbyły się okolicznościowe uroczystości, w których uczestniczyli przedstawiciele władz powiatu.

W tym roku szkolne mury opuściło 649 maturzystów, naukę w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 ukończyły 182 osoby, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnym nr 2 - 218 osób, w Liceum Ogólnokształcącym przy ulicy Kościuszki - 167 osób, a w Zespole Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach – 82 osoby.

Podczas uroczystości dyrektorzy szkół przekazali nagrody książkowe i wyróżnienia dla uczniów ze szczególnymi osiągnięciami, zarówno w edukacji, jak i w zajęciach pozalekcyjnych. Dla maturzystów był to dzień szczególny oraz pełen wrażeń.

Starosta Teodor Grobelny odwiedził absolwentów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie. Życzył im świetnych wyników maturalnych, otwartości na świat i naukę.  - Świadectwo, które wieńczy zakończenie roku szkolnego, to nie tylko arkusz papieru, na którym figurują wypisane oceny i podpisy. To wynik złożonego i długofalowego procesu, który poświęciliście na uczenie się. Pamiętajcie jednak, że Wasze sukcesy zawdzięczacie nie tylko sobie ale przede wszystkim nauczycielom. Dzięki ich pracy szkoła rozbudziła w Was zdolność samodzielnego myślenia, pasję poznawania i tworzenia.  – mówił do młodzieży starosta.

« powrót Drukuj

Czytaj również: