O WŁOS OD PODIUM

Podczas odbywających się Międzynarodowych Targów Techniki Motoryzacyjnej w Poznaniu została przeprowadzona XXIV Edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Samochodowej – edycja krajowa dla uczniów, kształcących się w zawodach: technik pojazdów samochodowych i mechanik pojazdów samochodowych.

14 MEDALI

Czternaście medali wywalczyli reprezentanci MUKS Białe Tygrysy Jarocin w 10. jubileuszowej edycjI Międzynarodowego Turnieju w Taekwondo Olimpijskim - Bydgoszcz Cup 2018.

NAJLEPSZY OBIEKT

Już po raz XII Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego ogłosił nabór do kolejnej edycji „Konkursu na najlepszy obiekt turystyki na obszarach wiejskich w Wielkopolsce”.

TURNIEJ ROZPOCZĘTY

W piątek 20 kwietnia o godz. 10.00 rozpoczął się w ZSP nr 2 w Jarocinie V Turniej Klas Policyjnych Województwa Wielkopolskiego.im. asp. Jana Kubiaka.

20 kwietnia 2018

GEOLOG GÓRNIK I MENADŻER w JEDNYM

We wtorek 24 kwietnia o godz. 10.50 doktor nauk technicznych Sławomir Mazurek, absolwent z roku 1982, spotka się z uczniami. Jest geologiem, górnikiem i menadżerem.

20 kwietnia 2018

TURNIEJ KLAS POLICYJNYCH

Komenda Powiatowa Policji w Jarocinie i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie zapraszają uczniów klas policyjnych województwa wielkopolskiego do udziału w V Turnieju im. asp. Jana Kubiaka, policjanta z Jarocina zamordowanego w Kalininie w 1940 roku.

SPOTKANIE Z ABSOLWENTEM

„100 spotkań za 100-lecie szkoły” – Bartosz Wojtyra. W środę 21 marca o godz. 10.50 doktorant na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych, Instytut Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej Bartosz Wojtyra, absolwent liceum z roku 2005, spotka się z uczniami.

MOJA ULUBIONA KSIĄŻKA

W Zespole Szkół Przyrodniczo-Biznesowych im. J. Dziubińskiej w Tarcach, 16 marca br. odbyło się uroczyste wręczenie nagród w Regionalnym Konkursie na Plakat Promujący „Moją Ulubioną Książkę”. Była to już piata edycja konkursu, który ma na celu promocję czytelnictwa i zdolności artystycznych młodzieży.

URZĄD SKARBOWY INFORMUJE

W związku z rozpoczęciem akcji składania PIT za 2017 r. Naczelnik Urzędu Skarbowego w Jarocinie informuje o udostępnieniu na Portalu Podatkowym usługi wstępnie wypełnionego zeznania podatkowego (PFR) za 2017 rok. Rozpowszechnienie powyższych informacji w jak największym zakresie, pomoże i ułatwi podatnikom wywiązanie się z obowiązku określonego w przepisach prawa podatkowego.

WYKŁAD w LO

20 marca br. Karolina Bartkowiak-Dudzik - radca prawny z Fundacji Auditorium wygłosiła dla uczniów LO w Jarocinie wykład z elementami warsztatów poświęcony zagadnieniom prawnym z zakresu ochrony konsumentów, w tym w szczególności kwestiom dotyczącym reklamacji, rękojmi i prawa do odstąpienia od zawartej umowy.

TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

Uczniowie Zespołu Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach wzięli udział w eliminacjach gminnych do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, który odbył się w Komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie.

16 marca 2018

W TARCACH ROZMAWIALI O FILMACH

10 marca 2018 r. gościem w Zespole Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach była Agata Winkler, absolwentka Szkoły Filmowej w Łodzi, która ukończyła organizację produkcji filmowej i telewizyjnej na Wydziale Organizacji Sztuki Filmowej.

16 marca 2018