Wybory Samorządowe 2014

Wybory do Sejmiku Województwa - protokół wyników głosowania

Protokół z wyników głosowania do Sejmiku Województwa na obszarze powiatu jarocińskiego

20 listopada 2014

Fundusze Unijne

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Jarocinie zaprasza na spotkanie informacyjne -

13 listopada 2014

Patriotycznie w Mieszkowie

W Mieszkowie uroczyście obchodzono Dzień Niepodległości. W patriotycznych obchodach uczestniczyła delegacja samorządu Powiatu Jarocińskiego ze starostą Mikołajem Szymczakiem i Przemysławem Musielakiem - członkiem Zarządu Powiatu.

12 listopada 2014

Otworzyli drogę powiatową Cielcza-Radlin-Stęgosz

Dziś przy remizie strażackiej w Cielczy odbyło się uroczyste otwarcie przebudowanej drogi powiatowej Cielcza - Radlin - Stęgosz.

12 listopada 2014

Zawodowe szkolenie dorosłych i odnawialne źródła energii

Program Leonardo da Vinci umożliwia poszerzenie kompetencji zawodowych. Z tej możliwości skorzystali nauczyciele ZSP-B w Tarcach a ostatnio również dyrektor Sławomir Adamiak.

Startuje Akademia Darta

17 listopada startują zajęcia w pierwszej w Polsce Akademii Darta w Jarocinie działającej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie.

10 listopada 2014

Kolejne środki na powiatowe inwestycje

Kolejne dofinansowanie zrealizowanej przez powiat jarociński przebudowy wiaduktów w Jarocinie jest w zasięgu ręki. Wniosek samorządu Powiatu Jarocińskiego znajduje się na pierwszym miejscu listy rankingowej kończącej się perspektywy unijnej (WRPO na lata 2007-2013). Kiedy na konto powiatu wpłynie wnioskowana przez nas kwota – ponad 5 mln zł, okaże się, że ta ogromna inwestycja, jaką była przebudowa wiaduktów zrealizowana została prawie w całości, bo w 95% przy udziale pozyskanych przez powiat funduszy – poinformował podczas konferencji prasowej starosta Mikołaj Szymczak. Dodatkowo na koncie powiatu znajdą się środki, które będzie można wykorzystać na realizację kolejnych inwestycji – dodał z zadowoleniem włodarz powiatu.

Wypieki w "Marcinku"

Uczniowie klasy trzeciej technikum żywienia i usług gastronomicznych ZSP1 odwiedzili Przedszkole Nr 5 „Marcinek” z Oddziałami Integracyjnymi w Jarocinie. Jak co roku młodzież wraz z przedszkolakami wypiekała rogale na święto Patrona Przedszkola.

Posprzątali groby

Uczniowie Technikum Architektury Krajobrazu z Zespołu Szkół Przyrodniczo - Biznesowych w Tarcach posprzątali na cmentarzu Mauzoleum poległych.

Minister nagrodził Powiatowy Urząd Pracy w Jarocinie

Powiatowy Urząd Pracy w Jarocinie został doceniony nagrodą Ministra Pracy i Polityki Społecznej. Uznanie ministra podziela także starosta jarociński Mikołaj Szymczak, który złożył na ręce dyrektora PUP w Jarocinie Grzegorza Fenglera gratulacje dla całej załogi.

Dofinansowanie coraz bliżej

Coraz bliżej do pozyskania przez Powiat Jarociński środków na przebudowę drogi z Brzostowa przez Panienkę do granicy powiatu z powiatem średzkim. Aplikacja znalazła się na liście rankingowej wniosków o dofinansowanie zadań w ramach NPPDL. Ostateczna lista projektów wyłonionych do dofinansowania zostanie ogłoszona przez wojewodę do 30 listopada 2014 r.