Spotkania na folklorystyczną nutę

Czternaście zespołów z pięciu państw: Turcji, Bułgarii, Ukrainy, Węgier i Polski weźmie udział w XVI Międzynarodowych Spotkaniach Folklorystycznych. Impreza rozpocznie się w piątek 5 lipca i potrwa do niedzieli 7 lipca.

02 lipca 2013

Spot reklamowy powiatu

Powiat Jarociński wyprodukował nowy spot reklamowy. Zobaczcie efekt

spot_m.jpg

01 lipca 2013

Biuro Powiatowego Rzecznika Konsumentów będzie nieczynne

Informujemy, że w dniach od 01.07 do 12.07. 2013r. Biuro Powiatowego Rzecznika Konsumentów będzie nieczynne.
W sprawach pilnych można uzyskać bezpłatną poradę konsumencką pod nr telefonu 800 007 707 lub w Oddziałach Federacji Konsumentów: Poznań, ul. 27 grudnia 17/19 tel. 61 851-61-52; Kalisz ul. Skalmierzycka 10, tel. 62 501 90 37.

28 czerwca 2013

Zarząd otrzymał absolutorium

Zarząd Powiatu w Jarocinie uzyskał absolutorium za realizację budżetu za rok 2012. Decyzja rady była poprzedzona pozytywną opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej w Poznaniu - najważniejszego organu nadzoru finansowego dla samorządów.

27 czerwca 2013

Wielomilionowe inwestycje powiatu

Blisko 19 mln zł wyniosły inwestycje powiatu jarocińskiego zrealizowane w 2012 roku.  Ubiegłoroczny budżet to także rekordowe wydatki na pomoce naukowe i dydaktyczne dla szkół. Realizację budżetu powiatu jarocińskiego za rok 2012 pozytywnie oceniła Regionalna Izba Obrachunkowa. Dziś Zarząd Powiatu w Jarocinie poddany zostanie ocenie radnych, którzy głosować będą nad udzieleniem absolutorium.

27 czerwca 2013

Uruchom wyobraźnię i wygraj!

Konkurs w ramach Mistrzostw Polski MTB Żerków 2013

Wygraj roczną prenumeratę Magazynu rowerowego, pakiet startowy na sobotni Maraton Rowerowy w Żerkowie oraz okulary sportowe marki Goggle !

więcej http://www.mtb2013.pl/sub,pl,aktualnosci,565.html

26 czerwca 2013

Rozmawiali o wirtuaalnym muzeum pocztówek

Projekt stworzenia wirtualnego muzeum pocztówek Jarocina i Powiatu jarocińskiego był tematem spotkania, które odbyło się w Muzeum Regionalnym w Jarocinie. W spotkaniu uczestniczyli m.in. dziekan Wydziału Historycznego Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu - prof. UAM dr hab. Kazimierz Ilski oraz wicestarosta Mirosław Drzazga.

26 czerwca 2013

Współpraca szkoły i uczelni

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie podpisał porozumienie o współpracy z Wyższą Szkołą Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu.

24 czerwca 2013

Nową kładką na dworzec

Blisko 8 miesięcy zamknięta była kładka łącząca centrum Jarocina z dworcem kolejowym. Kładka była przebudowywana, więc aby dojść na pociąg trzeba było nadkładać drogi. Problem ten zniknął, ponieważ od piątku na dworzec można dotrzeć piękną nową kładką.

24 czerwca 2013

Finalistka konkursu statystycznego

Marta Regulska, uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie została finalistką XLII Ogólnopolskiego Konkursu Statystycznego, zorganizowanego przez Centralną Bibliotekę Statystyczną.  Opiekunem finalistki jest Małgorzata Ginter - nauczyciel przedmiotów ekonomicznych.

21 czerwca 2013