Starosta spotkał się z sołtysami

Obwodnica Jarocina, Fundusz Sołecki oraz bieżące problemy lokalnych społeczności były tematem spotkania sołtysów gminy Jarocin. W spotkaniu, które odbyło się w Radlinie uczestniczyli także poseł na sejm RP Piotr Walkowski, starosta Mikołaj Szymczak oraz radni powiatowi: Rafał Trybek, Julian Zegar i miejscy: Katarzyna Szymkowiak, Marcin Półrolniczak.

Napoleon z wizytą w Żerkowie

Moc atrakcji zastali uczestnicy imprezy, która odbyła się 15 czerwca w Żerkowie. Liczne konkursy z Napoleonem w tle, francuskie degustacje, ogromne Wesołe Miasteczko, pokazy grupy rekonstrukcyjnej, występy sceniczne, a na finał energetyczny koncert zespołu Afromental, który przyciągnął tłumy fanów. Impreza zorganizowana została w ramach realizacji projektu „Z Napoleonem do Wielkopolski”, a poprzedził ją rajd rowerowy, którego trasa zespoliła ze sobą dwa powiaty: średzki i jarociński.

Licznik budowlany z wiaduktów

Wiadukty na ul. Powstańców Wielkopolskich w Jarocinie prawie gotowe. Zobaczcie jak duża była ta powiatowa inwestycja:

Drogowcy działają w Golinie

Rozpoczęła się przebudowa ulicy Wolności w Golinie. Zadanie obejmować będzie wykonanie na całej długości przebudowywanego odcinka (blisko 1 km) nowej nawierzchni jezdni, poszerzenie jezdni do 7 m.

19 czerwca 2013

Polska na rowery!

Jeśli nie macie jeszcze planów na najbliższą niedzielę i lubicie jazdę na rowerze, to weźcie udział w Rajdzie Rowerowym "Polska na rowery". Uczestnicy eskapady spotykają się 23 czerwca o godz. 14.30 w Witaszycach (Bar Retro, Al. Wolności) i wyruszają do Woli Książęcej, Twardowa, Racendowa, Wysogotówka, Słupi, Woli Książęcej, skąd wracają do Witaszyc. Rajd jest ogólnodostępny. Mogą w nim wziąć udział także dzieci pod opieką rodziców. Organizatorami imprezy są: Rada Sołecka Witaszyc, Zespół Szkół w Witaszycach, Stowarzyszenie na rzecz Witaszyc, Bar "Retro".

18 czerwca 2013

Starosta nagrodził zwycięzców

Starosta Mikołaj Szymczak nagrodził uczestników powiatowego konkursu proekologicznego „Śmieciom – STOP!”.

Dyrektorzy przekonali komisję konkursową

Zarząd Powiatu w Jarocinie ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie oraz dyrektora Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Jarocinie. Do konkursu zgłosili się dotychczasowi dyrektorzy placówek. Ich koncepcje przekonały komisję konkursową, która zaproponowała Zarządowi Powiatu, by na kolejne 5 lat powierzył funkcje dyrektorów: Witoldowi Bierle (ZSP nr 2) oraz Lidii Kalinowskiej (PP-P). Uchwałę w tej sprawie zarząd ma podjąć  na najbliższym posiedzeniu.ek. Ich koncepcje przekonały komisję konkursową, która zaproponowała Zarządowi Powiatu, by na kolejne 5 lat powierzył funkcje dyrektorów Witoldowi Bierle (ZSP nr 2) oraz Lidii Kalinowskiej (PP-P)

Tuba na miarę zwycięstwa

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie: Amadeusz Gąsiorek, Paweł Błaszczyk i Kamil Zaworski zajęli I miejsce w Wojewódzkim Konkursie na DOŚWIADCZENIE FIZYCZNE. Pokaz przygotowanej samodzielnie przez uczniów Tuby Rubensa wywarł duże wrażenie na pozostałych uczestnikach konkursu i nagrodzony został  gromkimi oklaskami.

14 czerwca 2013

Jarociniacy na obozie klas mundurowych

25 uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie z klasy liceum ogólnokształcącego przysposobieniem wojskowym uczestniczyło w I Ogólnopolskim obozie klas mundurowych, który odbył się w Warszawie. Inicjatorami spotkania była Akademia Obrony Narodowej oraz Wojskowa Akademia Techniczna,  a zaproszenie przyjęło 80 szkół. W obozie uczestniczyło blisko 2 tysięce uczniów.

Rajd z "Misiem"

II Jarociński Integracyjny Rajd Rowerowy pod patronatem Starosty Jarocińskiego zaplanowano na ostatnią sobotę czerwca. Rowerowa eskapada rozpocznie się na parkingu przy ul. Św. Ducha w Jarocinie. Stamtąd uczestnicy rajdu pojadą przez Słupię, Hilarów, Wilkowyję, Annapol z powrotem do Jarocina na Free Wolną Polanę. Szczegóły rajdu na stronie www.stowarzyszenie-mis.pl

Gimnazjaliści w starostwie

Gimnazjaliści z Cielczy pogłębiali swoją wiedzę o samorządzie powiatowym podczas spotkania w Starostwie Powiatowym w Jarocinie. Dowiedzieli się, jakie zadania realizuje powiat i jakie sprawy można załatwić w urzędzie powiatowym.

Sukces uczennic "Jedynki"

Uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie : Katarzyna Filipiak, Roksana Kubiak, Klaudia Jarzyniak zostały krajowymi laureatkami Międzynarodowego Konkursu Statystycznego. Zajmując III miejsce w Polsce udowodniły, że statystyka nie jest taka trudna, a wyniki uzyskane z badań pozwalają analizować i wyciągać wiele wniosków nie tylko z dziedziny ekonomicznej - komentuje Małgorzata Ginter, opiekun zespołu.