Konkursy na dyrektorów

Zarząd Powiatu w Jarocinie ogłosił konkursy na dyrektorów: Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie oraz Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Jarocinie. Oferty należy składać w Starostwie Powiatowym w Jarocinie do 3 czerwca 2013 roku.

13 maja 2013

Dzień Zwycięstwa

W 68. rocznicę zwycięstwa nad faszyzmem delegacje samorządowców, kombatantów, służb mundurowych, szkół i harcerzy złożyły kwiaty i zapaliły znicze pod pomnikiem w Parku Zwycięstwa w Jarocinie i Mauzoleum na jarocińskim cmentarzu. Okolicznościową mowę wygłosił starosta Mikołaj Szymczak.

08 maja 2013

Wznowiony ruch przez most w Nowym Mieście

Wczoraj  wieczorem wznowiono ruch dla samochodów osobowych przez most w ciągu drogi krajowej nr 11 w Nowym Mieście nad Wartą. Przez ponad dwa tygodnie most był zamknięty, a kierowcy musieli jeździć wyznaczonymi objazdami. Ruch wahadłowy przywrócono tylko dla pojazdów osobowych i autobusów. Ograniczenie dla samochodów ciężarowych będzie obowiązywało prawdopodobnie około 1,5 miesiąca.

08 maja 2013

Zaczynamy matury 2013!

660 maturzystów z terenu powiatu jarocińskiego przystąpi dziś do obowiązkowego pisemnego egzaminu z języka polskiego.

07 maja 2013

Stół pięknie nakryty

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie, odbyła się trzecia edycja Międzyszkolnego Konkursu „Stół pięknie nakryty”, w której tematem przewodnim było przyjęcie komunijne. Zadaniem uczestników było samodzielne, ręczne wykonanie elementu dekoracyjnego oraz nakrycie stołu na przyjęcie komunijne. Decyzją jurorów I miejsce i nagroda główna przypadła Justynie Koronkowskiej - uczennicy Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących we Wrześni. W gronie laureatów znalazła się także reprezentantka gospodarzy - Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie - Ewa Owczarek, która zajęła IV miejsce.

07 maja 2013

Uczcili Święto 3 Maja

W 222. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja samorządowcy Powiatu Jarocińskiego i Gminy Jarocin wraz z przedstawicielami organizacji kombatanckich, harcerzy oraz służb mundurowych złożyli kwiaty pod pomnikiem Bohaterskich Synów Ziemi Jarocińskiej w Parku Zwycięstwa w Jarocinie. Powiatowej delegacji przewodzili starosta Mikołaj Szymczak i przewodniczący rady powiatu Tomasz Kosiński.

06 maja 2013

Szkolenie dla nauczycieli

9 maja o godz. 15.00 w jarocińskim ratuszu odbędzie się spotkanie informacyjno-rekrutacyjne w ramach projektu KATO - Kaliska Akademia Trenerów Oświaty. Celem projektu jest wyposażenie nauczycieli w nowe umiejętności dydaktyczne oraz kompetencje zawodowe, w kierunku kształcenia ustawicznego. Szkolenia w ramach projektu KATO są adresowane do nauczycieli zamieszkujących obszary wiejskie, miejsko-wiejskie oraz miast do 25 tysięcy mieszkańców z terenów byłego województwa kaliskiego i konińskiego. Proces szkoleniowy jest bezpłatny. Informacje dotyczące projektu można znaleźć na stronie www.kato.odn.kalisz.pl.

30 kwietnia 2013

"Mały instrument - wielka muzyka"

Towarzystwo Muzyczne w Jarocinie im. Alfonsa Kowalskiego zaprasza na drugi koncert X jubileuszowej edycji Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Jarocinie. 19 maja o godz. 17.00 w kinie „Echo”odbędzie się koncert pt. „Mały instrument – wielka muzyka” a wykonawcą będzie światowej sławy, unikalny i bardzo rzadki zespół – trio harmonijek ustnych Con brio. Bilety w cenie 5 zł można nabyć w kasie kina, kawiarni Cafe kadr oraz Czytelni pod ratuszem. Cały dochód uzyskany ze sprzedaży  biletów przeznaczony będzie na zakup wydawnictw nutowych i pomocy dydaktycznych dla uczniów Społecznego Ogniska Muzycznego w Jarocinie.

Wyróżnienia dla młodych Europejczyków

Samorządowcy Powiatu Jarocińskiego wyróżnili prace sześcioro uczestników konkursu „Młodzi wiedzą o Funduszach”. Cykliczny konkurs organizowany jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego przy współpracy Wielkopolskich Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich, wśród których jest również Punkt z Jarocina. Wyróżnienia wręczyli starosta Mikołaj Szymczak i przewodniczący rady powiatu - Tomasz Kosiński podczas kwietniowej sesji rady.

Harcerski jubileusz

W sobotę na jarocińskim rynku włodarze Powiatu Jarocińskiego oraz gmin: Jarocin, Kotlin, Jaraczewo i Żerków przekazali sztandar ufundowany przez lokalne samorządy z okazji jubileuszu 100-lecia ZHP. Starosta Mikołaj Szymczak pogratulował jubileuszu i wskazał na znaczenie społeczne i wychowawcze organizacji działającej na naszych ziemiach od stulecia. Uroczystość połączona była z odsłonięciem pomnika harcerskiego na skwerze znajdującym się przy os. Kościuszki. Przy dźwiękach Orkiestry Dętej z Nekli harcerska kolumna przemaszerowała przez Jarocin do miasteczka zlotowego rozstawionego w parku miejskim.

Święto batalionu

W piątek 16. jarociński batalion remontu lotnisk w Jarocinie obchodził swoje święto. W uroczystości uczestniczył starosta Mikołaj Szymczak, który w swym wystąpieniu podkreślił wzorcową współpracę wojska i samorządu powiatowego.

Turniej mundurowych

II Turniej Mistrzów i Adeptów Służb Mundurowych odbył się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie. Uczestniczyły w nim drużyny reprezentujące klasy mundurowe „Dwójki” oraz przedstawiciele jarocińskiej policji, straży pożarnej, straży miejskiej i wojska. Do rywalizacji przystąpiła również drużyna reprezentująca klasę mundurową z LO w Pleszewie.