Wygrana walka z wodnym żywiołem

Tylko dzięki wspólnemu, sprawnemu i szybkiemu działaniu udało nam się wygrać z żywiołem – podkreśla starosta Stanisław Martuzalski. Dokładnie 10 dni trwała nieustająca walka o 6 kilometrowy odcinek wału na Prośnie, którego przerwanie zagrażało zalaniem kilku żerkowskich wsi. W akcji umacniania wału swoje siły zjednoczyli strażacy, żołnierze, mieszkańcy, więźniowie, młodzież szkół ponadgimnazjalnych, a nawet siostry zakonne z podopiecznymi domu dziecka z Dobieszczyzny. Z pomocą przybyli także górnicy ze Śląska.

07 czerwca 2010

Plastycznie o Unii

W poniedziałek 31 maja 2010 r. w Starostwie Powiatowym w Jarocinie uhonorowano uczestników konkursu plastycznego „Polska Pięknieje – Fundusze Unijne w Powiecie Jarocińskim”. Przedsięwzięcie adresowane było do uczniów klas czwartych, piątych oraz szóstych szkół podstawowych z terenu powiatu jarocińskiego.

Fundamenty pod salę

Z początkiem maja ruszyła budowa sali sportowej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Jarocinie. Wykonawcą inwestycji jest jarocińska firma „REM-BUD”, która w przetargu ogłoszonym przez powiat zaoferowała najniższą cenę - 3 899 196,64 zł.

02 czerwca 2010

Piłkarze jarocińskiej "Dwójki" w finale województwa

Drużyna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie zagra w finale wojewódzkim turnieju piłki nożnej, który odbędzie się 14 czerwca w Szamotułach.

Ostrzeżenie o intensywnych opadach

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Jarocinie informuje o możliwości wystąpienia intensywnych opadów deszczu w dniach 2-3 czerwca br. Skutkami mogą być podtopienia, oraz uszkodzenia dróg i budynków.
Szczegółowy komunikat w załączniku.

Treść ostrzeżenia

Komunikat ARiMR

Biuro Powiatowe ARiMR w Jarocinie informuje, że wnioski o pomoc na działanie „Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw” finansowane z PROW 2007-2013, będą przyjmowane przez Oddziały Regionalne ARiMR, od 28 czerwca do 9 lipca 2010 roku. Informacje oraz formularze wniosku o przyznanie w/w pomocy są udostępnione na stronach: www.arimr.gov.pl, www.minrol.gov.pl oraz w Oddziałach Regionalnych ARiMR. Numer bezpłatnej infolinii 0 800 38 00 84.

01 czerwca 2010

Ostrzeżenie o przekroczeniu stanu alarmowego

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Jarocinie przekazuje informację o przekroczeniu stanów alarmowych w zlewni Warty w dniach od 31 maja do 1 czerwca 2010 r. Szczegóły w załączniku.

Treść komunikatu

31 maja 2010

Ostrzeżenie o przekroczeniu stanów alarmowych

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Jarocinie informuje o przekroczeniu stanów alarmowych w zlewni Warty w dniach 28-29 maja br. Szczegóły w załączniku.

Treść ostrzeżenia Treść ostrzeżenia

Słodkie zwycięstwo

Uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie – Wioleta Ratajczak i Daria Jańczak zwyciężyły w I Międzypowiatowym Konkursie Cukierniczym „Najlepszy w zawodzie cukiernik”. Konkurs odbył się 20 maja 2010r. w Zespole Szkół Specjalnych w Krotoszynie.

Ostrzeżenie o przekroczeniu stanów alarmowych

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Jarocinie informuje o przekroczeniu stanów alarmowych w zlewni Warty w dniach 27-28 maja br. Szczegóły w załączniku.

Treść ostrzeżenia

Sytuacja na wałach

Poziom wody na Prośnie w okolicach Chwałowa obniża się. Podsiąknięte wały przeciwpowodziowe w razie potrzeby są wzmacniane. Sztab kryzysowy na bieżąco monitoruje sytuację.

Poniższe zdjęcia obrazują sytuację powodziową w gminie Żerków:

Święto samorządu terytorialnego

27 maja 1990 roku odbyły się w Polsce pierwsze wybory do rad gmin. W rocznicę tego wydarzenia obchodzimy Dzień Samorządu Terytorialnego. Z tej okazji na forum sesji Rady Powiatu Jarocińskiego starosta Stanisław Martuzalski podziękował samorządowcom za współpracę i zaangażowanie w rozwiązywanie lokalnych problemów. Dziękuję za wszystko, co zrobiliście Państwo dla umocnienia polskiej demokracji i społeczeństwa obywatelskiego – powiedział starosta życząc samorządowej braci pomyślności, spełnienia marzeń i samych sukcesów w pracy zawodowej oraz w życiu osobistym.

27 maja 2010