« powrót 04 października 2018

BIAŁA NIEDZIELA - 7 PAŹDZIERNIKA BR.

BIAŁA NIEDZIELA - 7 PAŹDZIERNIKA BR. photo

Szpital Powiatowy Jarocinie już po raz czwarty organizuje bezpłatne badania profilaktyczne dla mieszkańców powiatu jarocińskiego.To efekt dużego zainteresowania pacjentów, którzy podczas poprzednich trzech „Białych Niedziel” chętnie korzystali z porad lekarzy." Biała Niedziela ” odbędzie się 7 października w godzinach od 10.00 do 13.00, z kolei pracownia RTG, w której będzie można poddać się badaniom planuje przyjmowanie pacjentów od 8.00 do 11.00. Zaproszenia uprawniające do skorzystania z badań są wydawane od dzisiaj (tj. od czwartku 4 października) w godzinach od 15.00 do 18.00, aż do ich wyczerpania.

Część badań w ramach Białej Niedzieli już na stałe wpisała się w harmonogram akcji (np. badania laboratoryjne, które pozwolą ustalić m.in. poziom cholesterolu czy TSH), będzie też możliwość konsultacji z ginekologiem – położnikiem.

Jednak możliwość bezpłatnych badań nie ogranicza się tylko do ww możliwości. Po raz pierwszy podczas „Białej Niedzieli” pacjenci będą mogli skorzystać z konsultacji z lekarzem radiologiem. Będzie też można wykonać przesiewowe badania USG oraz odbyć konsultacje z lekarzem diabetologiem. Ponadto pacjenci podczas tej Białej Niedzieli będą mogli też skonsultować się z internistą i kardiologiem.

Przypominamy,  że od września tego roku punkt konsultacyjny dla diabetyków został już przekształcony w poradnię

„Białe Niedziele” są organizowane przez jarocińską lecznicę od ubiegłego roku. Do tej pory z bezpłatnych badań skorzystało już blisko pół tysiąca mieszkańców powiatu.

"Takie akcje są bez wątpienia bardzo potrzebne i robimy wszystko, aby stały się one stałym elementem działalności szpitala powiatowego. Za największy sukces możemy uznać to, że badania profilaktyczne wielu osobom uratowały życie. To właśnie podczas „Białych niedziel” dowiedziały się, że cierpią na poważne choroby i zostały przekazane specjalistom. - podkreśla Stanisław Martuzalski, członek Zarządu Powiatu Jarocińskiego.

„Biała Niedziela” odbędzie się 7 października w Szpitalu Powiatowym w Jarocinie w godzinach od 10.00 do 13.00, z kolei pracownia RTG, w której będzie można poddać się badaniom będzie przyjmowała pacjentów od 8.00 do 11.00.

Zaproszenia uprawniające do skorzystania z badań będą wydawane w od czwartku 4 października w godzinach od 15.00 do 18.00, aż do ich wyczerpania.

Uczniowie znów pomogą

Podobnie jak w poprzednich akacjach, tak i tym razem w „Białej Niedzieli” wezmą udział uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego  z  przysposobieniem ratownictwo medyczne oraz Liceum Ogólnokształcącego z przysposobieniem wojskowym przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie. Młodzież będzie pomagała pacjentom w odnalezieniu odpowiednich gabinetów lekarskich.

Od samego początku korzystamy  z pomocy  młodzieży, która uczy się w klasach o profilu ratownictwo medyczne. Dla tych młodych ludzi to kolejne doświadczenie, z kolei dla naszych pacjentów duża pomoc. Nie każdy bywa bowiem na co dzień w szpitalu i orientuje się,  gdzie jest  laboratorium lub gabinet lekarza ginekologa. Uczniowie będą ich tam doprowadzać”. – wyjaśnia Leszek Mazurek, prezes szpitala.

 

 

« powrót Drukuj

Czytaj również: