« powrót 05 czerwca 2018

BIAŁA NIEDZIELA W JAROCIŃSKIM SZPITALU

BIAŁA NIEDZIELA W JAROCIŃSKIM SZPITALU  photo

Do kolejnej BIAŁEJ NIEDZIELI przygotowuje się jarociński szpital. 10 czerwca br. wszyscy chętni będą mogli bezpłatnie skorzystać z porad specjalistów w zakresie chorób onkologicznych oraz wykonać badania laboratoryjne.

To już trzecia taka akcja profilaktyczna organizowana przez placówkę w Jarocinie. W dwóch poprzednich z porad lekarskich skorzystało w sumie prawie 300 osób.

Tym razem mieszkańcy powiatu jarocińskiego będą mogli odbyć konsultacje onkologiczne z dr. Bartłomiejem Roszakiem oraz z dr. n. med. Jerzym Skrobiszem - chirurgiem endokrynologiem, który w Jarocinie przeprowadza operacje tarczycy.


Z pacjentkami spotka się również dr n. med. Włodzimierz Budzyński, ginekolog-położnik, który przeprowadzi badania w ramach profilaktyki raka szyjki macicy.


Badanie EKG z pomiarem ciśnienia tętniczego krwi i wagi ciała można będzie skonsultować z prof. Jackiem Piątkiem, który oceni ryzyko wystąpienia chorób sercowo-naczyniowych. Osoby, które mają problemy z nadwagą lub zaburzenia odżywiania, będą mogły zasięgnąć porad dietetyka. Ponadto pacjenci będą mogli skorzystać z usług laboratorium, w którym mogą sprawdzić poziom cukru, TSH i cholesterolu.

Na wszystkie bezpłatne badania już od czwartku, 7 czerwca od 15:00 można odbierać zaproszenia w Punkcie Informacyjno-Rejestracyjnym w konsoli szpitala. "Biała niedziela" w jarocińskiej placówce w niedzielę, 10 czerwca od 10:00 do 14:00.

« powrót Drukuj

Czytaj również: