BIP
« powrót 08 maja 2017

Bądź kumplem i nie dokuczaj

Bądź kumplem i nie dokuczaj photo

Zespół Szkół Specjalnych w Jarocinie zaangażował się w ogólnopolską akcję „Bądź kumplem i nie dokuczaj”, której patronem jest Rzecznik Praw Dziecka, a honorowym ambasadorem piłkarz Jakub Błaszczykowski.

Trzecia edycja kampanii społecznej ma uświadomić dzieciom, jak bolesne i krzywdzące mogą być niekoleżeńskie zachowania, a nauczycielom dostarczyć narzędzi, które  pomogą prowadzić lekcję na temat dobrych relacji w klasie. Jak wynika z badania Instytutu Badań Edukacyjnych, ponad połowa dzieci w szkołach podstawowych doświadcza minimum raz w miesiącu niemiłego zachowania ze strony swoich kolegów, a aż 42% dzieci w najmłodszych klasach szkół podstawowych jest ośmieszanych i poniżanych.

                Warsztaty przeprowadzone w Zespole Szkół Specjalnych miały na celu uzmysłowienie uczniom, jak ważne jest posiadanie przyjaciół i w jaki sposób należy dbać o poprawne relacje koleżeńskie. Organizatorzy opowiedzieli o tym jak nie być biernym gdy komuś dokuczają, a dzieci miały możliwość zapoznania się z „Kodeksem Dobrego Kumpla”. Podczas spotkania skupiono się również na zasadach ostrożnego korzystania z Internetu. 

« powrót Drukuj

Czytaj również: