Bezpłatny dostęp do Internetu w bibliotekach

Dodano 18 sierpnia 2014, wpis archiwalny Bezpłatny dostęp do Internetu w bibliotekach

Biblioteka  Publiczna Miasta i Gminy Jarocin bierze udział w programie „ORANGE DLA BIBLIOTEK” prowadzonym przez Fundację Orange. W ramach programu jarocińska biblioteka otrzymała dotację finansową  w kwocie 9 132, 71 do wykorzystania  w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2014 roku.

Program zakłada wsparcie bibliotek poprzez podłączenie usługi dostępu do Internetu oraz refundację kosztów poniesionych w związku ze świadczeniem usługi. Celem programu Orange dla Bibliotek jest wspieranie rozwoju społeczeństwa  informacyjnego oraz wyrównywanie  szans  w dostępie do edukacji. Biblioteka w Jarocinie bierze udział w programie od 2010 roku.  W tym okresie wzięła udział w kampaniach informacyjnych:  „Biblioteka miejscem  bezpiecznego internetu” oraz   „Tydzień z Internetem”. Prowadziła i prowadzi kursy komputerowe,  kursy  z bankowości elektronicznej , udostępniła również e-lerningowy  kurs języka angielskiego. Z dotacji zakupione zostały także słuchawki oraz audiobooki  dla dzieci i  młodzieży.

Biblioteki zapraszają  mieszkańców  do korzystania z bezpłatnego Internetu w swoich placówkach.