BIP
« powrót 26 czerwca 2017

Coś z niczego

Coś z niczego photo

XIV PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH. Stowarzyszenie "OPUS" zorganizowało 22 czerwca br. na jarocińskim rynku imprezę pod nazwą "Coś z Niczego". Tematem przewodnim prezentacji były obchody 760-lecia miasta Jarocina.

„Tego typu imprezy sprawiają, że osoby niepełnosprawne czują się bardziej potrzebne, dzięki czemu wzrasta ich poczucie własnej wartości” – mówi Jan Bartczak, Sekretarz Powiatu, który uczestniczył i reprezentował Starostwo Powiatowe podczas tej  imprezy.

Na jarocińskim rynku wystąpiło 12 grup artystycznych z terenu całego województwa wielkopolskiego, by zaprezentować swoją twórczość plastyczną i rękodzielniczą. Ponadto każdy z ośrodków wykonywał pracę konkursową "coś z niczego", które to prace były oceniane przez Jury wyłonione spośród przedstawicieli wszystkich placówek.

Prace wykonywano na podstawie wylosowanych legend zebranych w książce wydanej przez Fundację 750-lecia Jarocina pt. "Legendy Ziemi Jarocińskiej - prace konkursowe pod redakcją Laury Paluszkiewicz i Aleksandry Pilarczyk", które zostały napisane przez młodzież z jarocińskich szkół.

Podczas tych prezentacji plastycznych mieszkańcy Jarocina mieli wyjątkową możliwość zapoznania się z twórczością osób niepełnosprawnych, a także mogli zakupić prezentowane prace. Dla samych uczestników imprezy była okazją do wymiany doświadczeń, zapoznania się z nowymi technikami artystycznymi  i wymienienia się spostrzeżeniami.

 

« powrót Drukuj