« powrót 05 kwietnia 2019

CZYSTE POWIETRZE

CZYSTE POWIETRZE photo

POWIAT JAROCIŃSKI - WARSZTATY „CZYSTE POWIETRZE”

Starostwo Powiatowe w Jarocinie wraz z Wojewódzkim Funduszem Ochrony i Gospodarki Wodnej w Poznaniu - 4 kwietnia br. zorganizowało warsztaty szkoleniowe dla pracowników urzędów gmin, miast z terenu powiatu średzkiego i jarocińskiego, a dotyczące Programu „Czyste Powietrze”.

 

Spotkanie odbyło się w Starostwie Powiatowym w Jarocinie na Sali sesyjnej, a  prowadzone było przez Doradców Energetycznych z Wielkopolskiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Głównym celem tych warsztatów było przybliżenie pracownikom samorządów gminnych i powiatowych zagadnień dotyczących pozyskiwania środków zewnętrznych na cele związane z ekologią i ochroną środowiska naturalnego.

 

Uczestnicy mogli poszerzyć swoje wiadomości i dowiedzieć się jak w prawidłowy sposób aplikować o środki zewnętrzne, które będą przeznaczone na ochronę środowiska.. Przedstawiono również uczestnikom zagadnienia związane z realizacją działań w ramach Programu „Czyste Powietrze”, który skierowany jest m.in. na wymianę starych pieców i kotłów na paliwo stałe oraz termomodernizację jednorodzinnych budynków mieszkalnych.

« powrót Drukuj

Czytaj również: