Szkolenie: Masowe zdarzenia związane z podłożeniem ładunków wybuchowych

Dodano 23 października 2014, wpis archiwalny Szkolenie: Masowe zdarzenia związane z podłożeniem ładunków wybuchowych

Organizatorami przedsięwzięcia, które odbyło się 22 października 2014 r. w sali konferencyjnej powiatowej straży pożarnej w Jarocinie była Komenda Powiatowa Policji oraz Starostwo Powiatowe przy udziale Komendy Powiatowej PSP w Jarocinie.

W spotkaniu wzięło udział ponad 60 osób, w tym przedstawiciele straży, policji, starostwa, szpitala, urzędów gmin, jednostek powiatowych i gminnych, jak również przedstawiciele szkół z terenu powiatu oraz przedstawiciele marketów.

Głównym tematem szkolenia było omówienie procedur oraz przepisów związanych z atakami terrorystycznymi oraz zasad i procedur ewakuacji. Przedstawiono też kilka filmów dotyczących ewakuacji w szkołach i innych obiektach użyteczności publicznej. Jednym z nich był film z niedawno przeprowadzonej ewakuacji Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie, która miała miejsce 17 października br.

Podczas dyskusji pytano między innymi o sposoby radzenia sobie z osobami, które mimo zagrożenia nie chcą opuścić obiektu. Uczestników szkolenia nurtował także problem, czy zabierać z miejsca zdarzenia swoje rzeczy osobiste.

W trakcie szkolenia przedstawiciele KPP rozdali uczestnikom materiały szkoleniowe, dzięki którym nabytą wiedzę będą oni mogli przekazać pozostałym pracownikom danych jednostek.