„Cuda Natury” w Tarcach

„Cuda Natury” w Tarcach photo

8 marca Zespół Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach gościł u siebie uczestników konkursu recytatorskiego „Cuda Natury”. W ósmej edycji konkursu wzięło udział 29 gimnazjalistów, którzy reprezentowali 10 drużyn.

Komisja konkursowa oceniając recytację brała pod uwagę: dobór i rozumienie tekstu, oryginalność interpretacji, dykcję i opanowanie tekstu oraz ogólne wrażenie artystyczne. Poziom recytacji był wyższy niż w ubiegłym roku, dlatego jury po długich, burzliwych obradach postanowiło wyłonić aż siedmiu laureatów.  Gratulujemy wszystkim uczestnikom                             i do zobaczenia za rok! – powiedział Sławomir Adamiak, dyrektor ZSP-B w Tarcach.

Laureaci otrzymali nagrody książkowe i upominki ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Jarocinie, Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Jarocin oraz Radę Rodziców ZSP-B w Tarcach.

I miejsce ex aequo: Julia Marecka (Niepubliczne Gimnazjum w Jarocinie) i Kacper Strzelczyk  (Gimnazjum w Wilkowyi)
II miejsce ex aequo: Weronika Banaszak (Gimnazjum w Rusku), Łukasz Kucharczyk (Gimnazjum w Żerkowie) oraz Łukasz Witwicki (Gimnazjum w Kotlinie)
III miejsce ex aequo: Zuzanna Malinowska (Gimnazjum nr 5 w Jarocinie) i Amelia Nowacka  (Gimnazjum w Prusach)

Czytaj również: