« powrót 04 kwietnia 2019

DNI TURYSTYKI

DNI TURYSTYKI photo

POWIAT JAROCIŃSKI - UCZNIOWIE ZSP nr 2

NA WYDZIALE NAUK GEOGRAFICZNYCH I GEOLOGICZNYCH UAM

Uczniowie jarocińskiej „Dwójki” mieli okazję złożyć wizytę na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, gdzie odbyły się XVII Dni Turystyki - festiwal podróżniczy prezentujący geografię oraz kulturę najróżniejszych zakątków świata...

Pierwszy dzień imprezy przeznaczony był w szczególności dla uczniów szkół średnich, dlatego też uczniowie ZSP nr 2 chętnie skorzystali z możliwości udziału w Dniach Turystyki i wraz z opiekunami Hanną Wardeńską, Moniką Mankiewicz – Wieczorek, Małgorzatą Dopierałą – Gęstwą, Jackiem Adamczakiem oraz Janem Łowczowskim wybrali się z wizyta do Poznania.

Atrakcje, jakie przewidzieli organizatorzy dla uczestników Dni Turystyki rozpoczęły się od ciekawego wykładu prof. Małgorzaty Mazurek „Oblicza przyrodnicze i kulturowe Andów Środkowych.” Ponadto za pomocą specjalnych okularów można było obejrzeć wystawę 3D Parku Narodowego Gór Stołowych i wykazać się wiedzą o nich. Dla bardzo zwinnych czekał konkurs zacisków – imitacja jaskini, czyli przejście przez tor przeszkód, jakie możemy napotkać w jaskini. W ramach relaksu swoją sprawność fizyczną można było sprawdzić także na ścianie wspinaczkowej. Interesujące okazały się również „Warsztaty dziennikarskie” przeprowadzone przez Krzysztofa Story.

« powrót Drukuj

Czytaj również: