« powrót 16 listopada 2018

DROGA GOLINA - ZAKRZEW ODDANA

DROGA GOLINA - ZAKRZEW ODDANA photo

Dzisiaj, 16 listopada br. o godz. 12.00 odbyło się otwarcie przebudowanej drogi Zakrzew – Golina.

Przebudowa drogi powiatowej Golina – Zakrzew

Koszt przebudowy drogi na odcinku Golina – Zakrzew to ponad 6,2 mln zł, z czego Powiat Jarociński pozyskał dofinansowanie w kwocie 3 mln zł z „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”.Wykonawcą robót była firma SKANSKA S.A z siedzibą w Warszawie.

Podczas tej inwestycji przebudowie uległo blisko 4 km drogi. Ze względu na wcześniejszy zły stan techniczny drogi, a także na brak wystarczającej infrastruktury służącej bezpieczeństwu użytkowników ruchu, szczególnie pieszych i rowerzystów - wprowadzono rozwiązania znacznie poprawiające te parametry; poszerzono całą drogę do szerokości 6 m, wykonano nową nawierzchnię, wybudowano blisko 3 km chodnika oraz ścieżkę rowerową na długości całego przebudowywanego odcinka drogi. Przebudowano także skrzyżowania i powstały nowe przejścia dla pieszych oraz dwie zatoki autobusowe.

Inwestycja ta w miejscowości Zakrzew łączy się z przebudowaną w 2016 roku drogą Witaszyczki – Zakrzew  – granica powiatu; wówczas wyremontowano odcinek drogi o długości 6 km.

« powrót Drukuj

Czytaj również: