DROGI POWIATOWE CAŁY CZAS MODERNIZOWANE

Dodano 21 czerwca 2017, wpis archiwalny DROGI POWIATOWE CAŁY CZAS MODERNIZOWANE

Droga Żerków – Żerniki

„Zdecydowaliśmy o remoncie tego odcinka drogi, bo z sygnałów, jakie do nas docierały, stan nawierzchni  stanowił duże zagrożenie dla kierujących. Szczególnie te nierówności dawały się we znaki w okresie zimowym, co z kolei skutkowało koniecznością wprowadzenia ograniczenia prędkości. Po przebudowie, to ograniczenie do 60 km/h zostanie usunięte” – informuje Zbigniew Kuzdżał, członek Zarządu Powiatu, odpowiedzialny za kwestie drogowe. Całościowy zakres robót obejmował wyrównanie profilu jezdni na długości około 400 m wraz z ułożeniem nowej warstwy nawierzchni oraz wykonanie napraw cząstkowych nawierzchni na najbardziej zdeformowanym odcinku drogi.

Droga w Wilczy

Trwają  już także prace pod nazwą: „Przebudowa drogi powiatowej nr 4200P w miejscowości Wilcza”. Przewidywane zakończenie tej inwestycji, to 31 lipca br. Koszt inwestycji wyniesie blisko 300 tys. złotych. Prace wykona jarocińskie przedsiębiorstwo budowlane „MARZYŃSKI” sp. z o.o. „Przebudowa drogi obejmuje ułożenie nowej warstwy asfaltu na długości ponad 850 metrów. Od skrzyżowania z drogą w kierunku Dobrzycy do skrzyżowania z drogą gminną, za mostem na Lutyni wraz z wyrównaniem nawierzchni i utwardzeniem poboczy oraz zjazdów – dodaje Z. Kuzdżał –  Na tym odcinku była bardzo stara i spękana nawierzchnia asfaltowa, pełna ubytków w jezdni, szczególnie w rejonie mostu na Lutyni. Dlatego ten remont nie mógł już dłużej być odkładany w czasie. Biorąc jeszcze pod uwagę fakt, że droga zlokalizowana jest na wysokich skarpach, stanowiło to dodatkowo szczególne zagrożenie dla uczestników ruchu”.

Zbigniew Kuzdżał, odpowiadzialny w Zarządzie Powiatu za sprawy drogowe.