Jarociński dzień w Poznaniu

Jarociński dzień w Poznaniu photo

„24 czerwca br. z dumą, honorem i wielką przyjemnością dzieci i młodzież z terenu Powiatu Jarocińskiego zaprezentowała dorobek i historię naszej Małej Ojczyzny, Jarocińskiej Ziemi” – mówi Waldemar Kwieciński, współorganizator i pomysłodawca tego przedsięwzięcia.

Występy i inscenizacje odbyły się pod hasłem „Dnia Tradycji”, jako Dzień Ziemi Jarocińskiej w Poznaniu w ramach tegorocznego Jarmarku Świętojańskiego. Całość imprezy odbywała się na poznańskim Starym Rynku.

Duchem przewodnim całego przedsięwzięcia było Towarzystwo Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918-19; koło Jarocin przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Jarocinie. Podczas występów zespołów z terenu naszego powiatu można było zobaczyć m.in.: zespół akordeonowy z Kotlina, dzieci ze szkoły podstawowej w Żerkowie w spektaklu „Wdowi grosz” oraz podczas występów folklorystycznych, harcerzy z hufca jarocińskiego, czy Grupę Rekonstrukcyjną „Jedność”.

Czytaj również: