Do szkoły wracać czas

Dodano 04 września 2008, wpis archiwalny

Jubileusz warsztatów szkolnych był okazją do przybliżenia ich historii oraz zaprezentowania odnowionych - dzięki wsparciu finansowemu z budżetu powiatu - pomieszczeń i pracowni. Nowy rok szkolny powitano także otwarciem dwóch boisk do piłki plażowej oraz rozbiegu i zeskoku do skoku w dal.  W budowie boiska w początkowej fazie uczestniczyli uczniowie oraz nauczyciele wychowania fizycznego. Fundusze pozyskano między innymi z budżetu Rady Rodziców oraz z budżetu szkoły. Powiatowa inauguracja roku szkolnego stała się także okazją do oficjalnego uruchomienia szkolnego radiowęzła nazwanego „Radiem Dwójka”. System posiada po pięć głośników na każdym piętrze i dwa na zewnątrz. Podczas przerw można posłuchać muzyki, którą prezentują uczniowie. Opiekunem pracowni jest Wojciech Świejkowski, a pierwszym prezenterem radia został starosta Stanisław Martuzalski. Jak zapowiadają „dwójkowi radiowcy” już niebawem na antenie pojawią się także bloki programowe na wybrane tematy, nowinki z życia szkoły i komunikaty.