Dofinansowywanie zadań z zakresu rozwoju turystyki

Dodano 05 grudnia 2005, wpis archiwalny Kompletne oferty, przygotowane zgodnie ze wzorem określonym w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 29 października 2003 roku w sprawie wzoru oferty realizacji zadania publicznego i wzoru sprawozdania z wykonania tego zadania (Dz. U. 2003 nr 193, poz. 1891) wraz z niezbędnymi załącznikami, należy przekazać pocztą w terminie do 31 grudnia 2005 r. (liczy się data stempla pocztowego) na adres: Departament Turystyki, Ministerstwo Gospodarki i Pracy, Pl. Trzech Krzyży 3/5, 00-507 Warszawa lub 00-955 Warszawa skr. pocztowa 95.

Za priorytetowe w  2006 roku przyjmuje się następujące zadania, które będą zlecane w trybie otwartego konkursu ofert:
  1. Zadania na rzecz upowszechniania wiedzy na temat pozyskiwania środków na turystykę, w tym ze środków Unii Europejskiej
  2. Zadania w zakresie tworzenia ponadregionalnych produktów turystycznych, w szczególności produktów turystyki uzdrowiskowej, poprzemysłowej i wiejskiej
  3. Zadania w zakresie opracowywania strategii i programów rozwoju turystyki
  4. Kształcenie, szkolenie i doskonalenie kadr zawodowych i społecznych dla turystyki, z wyłączeniem zadań statutowych Polskiej Organizacji Turystycznej
  5. Zadania na rzecz zwiększania aktywności turystycznej dzieci i młodzieży (w przypadku imprez turystycznych powinny to być zadania zorganizowane dla grup beneficjentów powyżej 100 osób, o zasięgu międzynarodowym lub ogólnokrajowym, mające duże znaczenie dla rozwoju turystyki, o innowacyjnym programie turystyczno-krajoznawczym)
  6. Zadania z zakresu jakości usług turystycznych i ich standaryzacji
  7. Zadania w zakresie wytyczania i znakowania na terenie Polski szlaków o zasięgu międzynarodowym lub ponadregionalnym:
    • turystycznych
    • kulturowych