Dowiedz się więcej o funduszach

Dodano 22 kwietnia 2015, wpis archiwalny Dowiedz się więcej o funduszach

Odpowiedzi na te pytania można znaleźć w Lokalnym Punkcie Informacyjnym Funduszy Europejskich w Jarocinie, który swoim zasięgiem obejmuje powiaty: jarociński, pleszewski, średzki, śremski i krotoszyński.

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich udziela bezpłatnych informacji o możliwościach wsparcia ze środków Unii Europejskiej dla mieszkańców województwa wielkopolskiego. Każdy zainteresowany dowie się tutaj, czy ma szansę pozyskać dofinansowanie na planowane przedsięwzięcie oraz jakie są zasady ubiegania się o wsparcie. Otrzyma również informację o obowiązkach związanych z realizacją projektu i rozliczaniem dotacji.

Dodatkowo LPIFE w Jarocinie organizuje bezpłatne szkolenia i spotkania informacyjne,  także dla mieszkańców, którzy nie mają możliwości dotarcia do Jarocina. Mogą oni skorzystać z tzw. Mobilnych Punktów Informacyjnych, w ramach których konsultanci przyjeżdżają na specjalne dyżury i udzielają informacji o funduszach europejskich. Organizowane są one raz w miesiącu w każdej z siedmiu miejscowości: Kotlinie, Żerkowie, Jaraczewie, Pleszewie, Śremie, Krotoszynie i Środzie Wlkp. Dodatkowo w każdą pierwszą środę miesiąca w ramach ogólnopolskiej akcji „Środa z funduszami…” organizowane są tematyczne spotkania. Pierwsze dotyczyło możliwości pozyskania środków na rozpoczęcie działalności gospodarczej, kolejne zaplanowane na 6 maja br. dotyczyć będzie środków przeznaczonych na e-administrację i cyfryzację.

Zainteresowanie środkami unijnym jest duże, W pierwszym kwartale 2015 roku jarocińscy specjaliści ds. Funduszy Europejskich udzielili 187 konsultacji bezpośrednich, 122 konsultacji telefonicznych oraz 10 konsultacji elektronicznych. Zorganizowali 21 Mobilnych Punktów Informacyjnych, na których łącznie udzielili 144 konsultacje. Przedsiębiorcy zainteresowani środkami unijnym na rozwój działalności gospodarczej mogli także uczestniczyć w bezpłatnym spotkaniu informacyjnym zorganizowanym przez punkt.

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich mieści się w Starostwie Powiatowym
w Jarocinie w pokoju nr 29. Specjaliści ds. funduszy europejskich zapraszają zainteresowanych codziennie w godzinach od 8.00 do 16.00 a w poniedziałki dodatkowo do godz. 18.00. Informacje można także otrzymać kontaktując się telefonicznie pod numerami : 62 740 79 56, 62 747 81 83, 781 555 200 oraz e-mailowo na adres:jarocin.fe@wielopolskie.pl