Drogowa współpraca z gminą Żerków

Dodano 02 stycznia 2017, wpis archiwalny Drogowa współpraca z gminą Żerków

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa ogłosiło ostateczną listę rankingową w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. Zadanie pn. „Przebudowa drogi powiatowej Żerków – Dobieszczyzna – granica powiatu jarocińskiego” obejmujące przebudowę odcinka drogi nr 3678P o długości 5945 m od Żerkowa przez Żółków, Ludwinów aż do Kamienia znalazło się w niej na wysokim - 9 miejscu.

To kolejna ważna dla naszego powiatu droga, która będzie realizowana we współpracy samorządów. Tym razem powiat wykona zadanie przy wsparciu gminy Żerków – podkreśla starosta jarociński Bartosz Walczak. Cieszę się, że po raz kolejny udało nam się pozyskać rządowe środki, które pomogą w realizacji zadania. Duży wpływ ma na to  partnerstwo samorządów, współpraca  pomiędzy powiatem a poszczególnymi jego gminami. Po przebudowanej schetynówce Brzostów – Zalesie – Panienka realizowanej z gminą Jaraczewo, drodze Witaszyczki – Zakrzew- granica powiat na terenie gminy Jarocin, w 2017 roku będziemy realizować przebudowę drogi na terenie  gminy Żerków – dodaje starosta.

Całkowity koszt przebudowy drogi oszacowano na 9 760 651 zł. Dofinansowanie pozyskane przez powiat z programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019 umniejszy tę kwotę o 3 mln zł.  W kosztach inwestycji będzie uczestniczyła również Gmina Żerków, która dołoży do zadania 3 500 00 zł.

Zadanie polegać będzie na poszerzeniu drogi i wykonaniu nowej nawierzchni jezdni na długości blisko 6 km. W ramach inwestycji wybudowany zostanie chodnik i ścieżka rowerowa oraz przejścia dla pieszych. Przewiduje się powstanie nowych miejsc postojowych oraz  wybudowanie 6 zatok autobusowych i dodatkowo 1 peronu. Zadanie obejmie także przebudowę zjazdów i przepustów pod zjazdami. Bezpieczeństwo na drodze poprawi  także wyrównanie i wzmocnienie oraz poszerzenie poboczy w miejscach, gdzie nie występuje chodnik, montaż znaków i przebudowa skrzyżowań.