Dzień Edukacji z prezentem dla policjantów

Dodano 14 października 2010, wpis archiwalny
Życzenia i podziękowania za trud wykonywanej pracy wszystkim świętującym Dzień Edukacji Narodowej złożyli między innymi włodarz Powiatu jarocińskiego Stanisław Martuzalski, Przewodniczący Rady Powiatu Jarocińskiego Zygmunt Meisnerowski oraz Radni Sejmiku Wojewódzkiego: Lidia Czechak, Jan Grzesiek i Barbara Nowak, która także przekazała słowa gratulacji  w imieniu Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Wyróżnienia i nagrody 28 nauczycielom i pracownikom szkoły wręczył dyrektor jednostki Witold Bierła.
Pracownicy oświaty w „Dwójce” świętowali wraz z uczniami, przede wszystkim klas pierwszych. Przedstawiciele pierwszaków z 12 klas złożyli uroczyste ślubowanie. Miłym akcentem akademii była defilada w wykonaniu uczniów klas o profilu wojskowym i policyjno-prawnym.
Przewodniczący Rady Powiatu Jarocińskiego Zygmunt Meisnerowski szkole przekazał pieczę nad kwaterą żołnierzy poległych w latach 1920-21. Wierzę, że opieka sprawowana nad kwaterą, oprócz uczczenia pamięci o poległych, skłoni do jeszcze głębszego zainteresowania zarówno historią regionu, jak i naszej wspólnej, wolnej ojczyzny – zwrócił się do młodzieży szkolnej przewodniczący Meisnerowski.
W uroczystościach licznie uczestniczyli przedstawiciele służb mundurowych, zarówno z jarocińskiej jednostki wojskowej oraz Komend Wojewódzkiej i Powiatowej Policji.
Przez cztery lata poszukiwaliśmy terenu, który mógłby zostać przekazany pod budowę nowej komendy. Cieszę się że udało się takie miejsce znaleźć i, że będzie to pierwszy krok do rozpoczęcia inwestycji budowlanej, która zaowocuje nową siedzibą dla jarocińskich stróżów prawa. – stwierdził starosta Stanisław Martuzalski przekazując na ręce zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji mł. insp. Romualda Głowackiego symboliczny prezent – grunt, gdzie w przyszłości stanie nowa Komenda Powiatowa Policji w Jarocinie.