Dziś obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Cukrzycą

Dodano 14 listopada 2007, wpis archiwalny

Ponieważ epidemia cukrzycy przybiera coraz większe rozmiary niezbędne jest przeprowadzanie akcji mających na celu zwiększenie świadomości społeczeństwa odnośnie przyczyn, objawów, sposobu leczenia i powikłań związanych z tym przewlekłym zaburzeniem metabolizmu. Także „jarocińscy diabetycy” zorganizowali okolicznościowe spotkanie, na które zaprosili starostę jarocińskiego. „Działalność Zarządu Powiatowego w Jarocinie Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków jest doskonałym przykładem aktywnego propagowania wiedzy na temat choroby, z którą zmuszeni jesteście Państwo zmagać się każdego dnia. Zapewniam, że Starostwo Powiatowe w Jarocinie jest otwarte na Państwa inicjatywy, przede wszystkim w zakresie wspierania akcji informacyjnych służących poprawie komfortu życia „jarocińskich diabetyków” – napisał w liście do prezesa jarocińskiego zarządu PSD starosta Stanisław Martuzalski.