Europejska debata publiczna w Jarocinie

Dodano 16 listopada 2005, wpis archiwalny Debata ma charakter otwarty. Skierowano ją przede wszystkim do osób i instytucji kształtujących opinię społeczną, czyli do samorządowców, mediów, osób działających aktywnie w sektorze pozarządowym, nauczycieli oraz przedsiębiorców.

"Zamierzeniem organizatorów spotkania jest, aby jak największa część społeczeństwa miała możliwość wyrażenia swojej opinii o aktualnych wyzwaniach, które pojawiają się w procesie integracji europejskiej i w samej Unii. Do udziału w debacie zaprosiliśmy między innymi: eurodeputowanych, wykładowców wyższych uczelni z terenu Wielkopolski, przedstawicieli Wielkopolskiej Izby Przemysłowo-Handlowej, Funduszu Rozwoju i Promocji Województwa Wielkopolskiego, parlamentarzystów, radnych, przedstawicieli szkół ponadgimnazjalnych, przedsiębiorców, księży, kierownictwo banków z terenu powiatu oraz organizacje pozarządowe. Chcemy aby głos w debacie mogła zabrać jak najliczniejsza reprezentacja mieszkańców ziemi jarocińskiej" - mówi Starosta Jarociński Sławomir Wąsiewski.

Organizatorem debaty jest Starostwo Powiatowe w Jarocinie, a partnerami w realizacji projektu: Wielkopolski Urząd Wojewódzki, Instytut Rozwoju Inicjatyw Europejskich oraz Regionalne Centrum Informacji Europejskiej Urzędu Integracji Europejskiej.

Podczas konferencji omówione zostaną następujące zagadnienia:
  • konkurencyjność i innowacyjność gospodarki na arenie międzynarodowej
  • dobre praktyki z zakresu wdrażania projektów współfinansowanych z funduszy strukturalnych w Wielkopolsce
  • fundusze europejskie - nowe rozdania na lata 2007-2013
  • program "Moja szkoła w Unii Europejskiej"

Zapraszamy do udziału!

Zapoznaj się z programem debaty Zapoznaj się z programem debaty (102.66 KB)