« powrót 26 czerwca 2018

FRYZJERKI W BERLINIE

FRYZJERKI W BERLINIE  photo

15 uczennic technikum usług fryzjerskich odbywało dwutygodniowe praktyki zawodowe w Berlinie w ramach projektu pt. „Nożyczkami przez Europę ”. Na ten cel nasza szkoła ze środków POWER pozyskała ponad 225 tysięcy złotych. Dziewczęta gościła niemiecka firma BERLINK zajmującą się planowaniem i zarządzaniem europejskimi projektami mobilności w różnych dziedzinach.

Uczennice odbywały praktyki w profesjonalnych niemieckich salonach fryzjerskich, gdzie wykonywały zabiegi fryzjerskie związane z farbowaniem i strzyżeniem włosów. Dzięki zdobytym wiadomościom i nabytek praktyce młode fryzjerki będą mogły kreatywnie rozwijać swoje umiejętności. Dziewczyny bardzo dobrze wspominają zagraniczne praktyki.

Czas w Berlinie obfitował w wiele dodatkowych atrakcji. Uczennice zwiedzały Reichstag, Muzeum Pergamońskie, berlińskie katedry. Widziały również Bramę Brandenburska oraz Pomnik Pomordowanych Żydów  w Europie. Ogromne wrażenie na nich wywarł Poczdam – miasto pałaców i ogrodów. Pobyt w Berlinie stał się okazją nie tylko do doskonalenia zawodowych umiejętności, ale również do poznania społeczeństwa wielokulturowego oraz sposobnością do kształtowania postaw otwartości i tolerancji.

Praktyki zakończyły się wręczeniem certyfikatów wszystkim uczestniczkom projektu. W przyszłym roku odbędzie się kolejny wyjazd następnej grupy młodych fryzjerów.

« powrót Drukuj

Czytaj również: