BIP
« powrót 13 listopada 2017

Festyn Niepodległościowy w Wilkowyi

Festyn Niepodległościowy w Wilkowyi photo

11 listopada br. w Wilkowyi odbył się „Festyn Niepodległościowy” pod patronatem Starosty Jarocińskiego Teodora Grobelnego.

99 LAT NIEPODLEGŁOŚCI. Całodniowe obchody Święta Niepodległości rozpoczęła msza święta w miejscowym kościele parafialnym, następnie zebrani tłumnie mieszkańcy Wilkowyi wraz z delegacjami wielu organizacji społecznych oraz władzami powiatowymi przeszli  na cmentarz parafialny, gdzie złożone zostały wiązanki kwiatów pod tablicą Powstańców Wielkopolskich z parafii Wilkowyja.

OD POŁUDNIA. O godzinie 12.00 przy Sali Wiejskiej rozpoczął się Festyn Niepodległościowy z udziałem m.in.: grup rekonstrukcyjnych, czy orkiestry dętej z Żerkowa. W organizacji całodniowych obchodów Święta Niepodległości zaangażowane było  m.in.: Stowarzyszenie Wilkowyja nad Lutynią, Sołectwo Wilkowyja, czy Koło Gospodyń Wiejskich z Wilkowyi.

NAJWAŻNIEJSZE „Spotykamy się dziś aby wspólnie uczestniczyć w najważniejszym święcie naszego narodu w Święcie Niepodległości. Jednak pamiętajmy, że  Święto Niepodległości, to ogromna radość okupiona wielkim cierpieniem naszych przodków, o czym nie wolno nam nigdy zapominać. My dziś mamy możliwość uczestniczenia w uroczystości poświęconej ojczyźnie - 11 listopada, to data będąca symbolem miłości Polaków do wolności, wiary i zwycięstwa” – mówił m.in. Starosta Teodor Grobelny

OKOLICZNOŚCIOWE WYDAWNICTWO. Z okazji Święta Niepodległości – organizatorzy przygotowali również broszurkę związaną tematycznie z powstańcami wielkopolskimi pochodzącymi z Wilkowyi. „Chcieliśmy w ten sposób przypomnieć i pokazać, jak wielu powstańców wielkopolskich wywodziło się właśnie z Wilkowyi i najbliższych okolic, bo to również dzięki ich oddaniu i bohaterstwu możemy dzisiaj świętować naszą niepodległość” – mówi Katarzyna Szymkowiak, radna miejska, pomysłodawczyni i współorganizatorka całych obchodów niepodległościowych w Wilkowyi.

 

« powrót Drukuj

Czytaj również:

Zobacz także:

Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej baner
 baner
 baner
 baner
 baner
 baner
 baner
 baner
 baner

Starostwo Powiatowe w Jarocinie

63-200 Jarocin
Al. Niepodległości 10-12

tel. 62 747-15-96
fax. 62 747-33-37
  • herb Jarocin
  • herb Jaraczewo
  • herb Kotlin
  • herb Żerków
realizacja:Studio Fabryka