Fotograficzna rywalizacja w ZSP-B w Tarcach

Dodano 18 stycznia 2021, wpis archiwalny Fotograficzna rywalizacja w ZSP-B w Tarcach

Zespół Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach ogłosił konkurs „Cztery Pory Roku”. Konkurs podzielony został na cztery etapy, związane z poszczególnymi porami roku. Do udziału przystąpić mogą, poza uczniami ZSP-B w Tarcach, uczniowie klas VIII szkół podstawowych z terenu Powiatu Jarocińskiego. W pierwszej części – Jesień, w fotograficznej rywalizacji wzięły udział 72 fotografie.

W kategorii klas ósmych szkół podstawowych najwyżej oceniono pracę Dominika Józkowiaka (SP w Dobieszczyźnie) za zdjęcie „ Las za domem”, jury doceniło malarskość uchwycenia światła. Drugie miejsce przyznano Lidii Zielińskiej (SP w Żerkowie) za fotografię pt. ”Jesień” -  szczególna uwagę komisja zwróciła na kompozycję oddania barw pory roku. Natomiast trzecie miejsce otrzymał Filip Kaczmarek (SP w Cielczy) - fotografia pod tytułem „Przyroda wokół nas” doceniona została za patrzenie pod nogi i uchwycenie  zapowiedzi zimy. Jury wyróżniło także prace: Joanny Piotrowicz (ZSS w Jarocinie) – „Jesienny wieczór”, Wiktora Marciniaka (SP w Witaszycach) – „Jesienne harce wśród liści” oraz Igora Żarczyńskiego (SP w Witaszycach) – „Jesienny zachód słońca w Witaszycach”.

Wśród prac uczniów szkoły średniej zdecydowanym faworytem była fotografia „Kamienny namiot dziadka Kazia” autorstwa Wiktora Marcinkowskiego, jury doceniło pomysłowość i oryginalność zdjęcia, jego wieloznaczność. Drugie miejsce komisja przyznała Aleksandrze Stróżyk za pracę „Jesień w blasku słońca”, a trzecie – Kacprowi Tomiakowi za zdjęcie „Lustrzane odbicie”. Wyróżnienia otrzymały kolejne zdjęcia: „Aleja grabowa” Szymona Zielińskiego, „Potargane liście” Krzysztofa Pawełczyka, „Koniec” Wiktorii Lindeckiej i „Liść” Wiktorii Stefaniak.

W skład komisji konkursowej weszli: Stanisław Marcinkowski – fotograf i operator kamery, Krzysztof Sip – fotograf i Jakub Bogatko – nauczyciel przedmiotów zawodowych związanych z fotografią i multimediami. Wybór zwycięskich fotografii nie był łatwy, bowiem każde zdjęcie jest inne, ciekawe.– powiedział Stanisław Marcinkowski, członek komisji konkursowej. - Przy ocenie prac konkursowych braliśmy pod uwagę; oryginalność ujęcia tematu oraz estetyka i efekt wizualny fotografii. – dodał fotograf.

Organizatorzy konkursu zapraszają do przesyłania prac konkursowych związanych z kolejną porą roku - Zimą. Fotografie należy wysłać drogą elektroniczną na adres: monikatokarska.tarce@wp.pl.