II Jarmark Wielkanocny Żerków 2017

II Jarmark Wielkanocny Żerków 2017 photo

Już w najbliższą niedzielę, 2 kwietnia w żerkowskim amfiteatrze odbędzie się II Jarmark Wielkanocny. W trakcie imprezy będzie można bliżej zapoznać się z tradycjami Świąt Wielkiej Nocy.

Zorganizowana zostanie wystawa prac rękodzielniczych oraz szereg konkursów i zabaw dla najmłodszych uczestników imprezy. Niewątpliwie atrakcją dla smakoszy będzie degustacja potraw wielkanocnych. Kiermasz uatrakcyjnią muzyczne występy „Tośtoków z Pięczkowa, zespołu „Szwajcaria Żerkowska, Orkiestry Dętej z Żerkowa oraz podopiecznych Ośrodka Działań Twórczych z Kalisza. Głównym punktem imprezy będzie rozstrzygniecie konkursów na najładniejszy stół wielkanocny i palmę wielkanocną.

Organizatorem II Kiermaszu jest żerkowska Fundacja Wsparcia i Rozwoju „Antrejka” oraz powiat jarociński. Samorząd powiatowy wsparł realizację imprezy kwotą 2,5 tys. zł.

Czytaj również: