II Powiatowy Festiwal Lokalnych Smaków i Rękodzieła

Dodano 10 maja 2021, wpis archiwalny II Powiatowy Festiwal Lokalnych Smaków i Rękodzieła

Powiat Jarociński otrzymał blisko 30 tys. zł dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020  w ramach konkursu nr 5/2021 dla Partnerów Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 na realizację projektu pn:  „II Powiatowy Festiwal Lokalnych Smaków i Rękodzieła”.

Projekt uwzględnia rozmaite działania m.in:

1.    Pokaz pieczenia chleba w plenerze

2.    Warsztaty pieczenia chleba pt.: „Akademia Piekarza”

3.    Konkurs dla KGW z 4 gmin wchodzących w skład powiatu jarocińskiego na najsmaczniejsze lokalne potrawy serwowane podczas II Powiatowego Festiwalu Lokalnych Smaków i nadanie tytułu „LOKALNY SMAK ROKU 2021”

4.    Konkurs pt.: „Imponujące warzywo lub owoc roku 2021” - konkurs na największe, najdziwniejsze, najśmieszniejsze warzywo lub owoc

5.    Warsztaty ceramiczne w plenerze

6.    Konkurs „Historia naszej wsi”

wraz z stoiskami produktów rolnych „bezpośrednio od rolnika”, projekt będzie atrakcyjny dla uczestników, zarówno dla starszych jak i młodszych.

Głównym celem projektu jest promocja zrównoważonego rozwoju obszarów wiejskich, podniesienie jakości życia na wsi oraz poziomu aktywności wielopokoleniowej społeczności wiejskiej w Powiecie Jarocińskim poprzez organizację festiwalu smaków i rękodzieła, wystawę lokalnych producentów rolnych oraz stoisk informacyjno – promocyjnych.