II Targi Edukacyjne Powiatu Jarocińskiego

Dodano 02 marca 2004, wpis archiwalny Poza senator Ferenc na targach gościli: wielkopolski wicekurator oświaty - Stanisław Sikorski, przedstawiciel urzędu marszałkowskiego - Lech Drożdżyński, radni Rady Powiatu w Jarocinie, dyrektorzy szkół, przedstawiciele lokalnych przedsiębiorców oraz młodzież gimnazjalna.

Zainteresowani mogli zwiedzać stoiska Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie, Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Tarcach oraz Zespołu Szkół Społecznych w Jarocinie. Szkoły udostępniały broszury z wszystkimi niezbędnymi informacjami, głównie ze szczegółami o naborze, ofercie językowej oraz propozycjami zajęć pozalekcyjnych. Gimnazjaliści mogli również bezpośrednio zasięgnąć opinii od swoich starszych kolegów, promujących szkoły.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się programy artystyczne przygotowane przez każdą ze szkół. Zebrana młodzież oraz zaproszeni goście mogli obejrzeć spektakl teatralny, pokazy mody i tańca, występy kabaretowe oraz pokaz podnoszenia ciężarów. Prezentacja każdej ze szkół kończyła się gromkimi brawami.

Podczas targów rozegrano konkurs pt. "Familiada", oparty na znanym teleturnieju telewizyjnym. Odpowiedzi na pytania dotyczące wszystkich aspektów życia szkolnego udzielały rodziny nauczycieli i uczniów. Zacięta walka, która przebiegała jednak w bardzo sympatycznej atmosferze, zakończyła się zwycięstwem drużyny składającej się z uczniów. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni upominkami ufundowanymi przez Starostwo Powiatowe w Jarocinie.

Targi edukacyjne pozwoliły także na zaprezentowanie oferty Wyższej Wielkopolskiej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej w Jarocinie, oraz instytucji, które odgrywają ważną rolę w procesie kształcenia młodzieży - Biblioteki Publicznej w Jarocinie oraz Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Jarocinie. Przy stoisku biblioteki można było obejrzeć nowości książkowe oraz zapoznać się z programami komputerowymi: SOWA I - służącym do przeglądania zbiorów bibliotecznych, oraz SOWA II - zawierającym opisy bibliograficzne z gazet. Atrakcją była również możność nabycia książki pt. "Dzieje Jarocina". Przedstawiciele poradni psychologiczno-pedagogicznej oferowali młodzieży pomoc w przypadku trudności z dokonaniem wyboru zawodu, czy kierunku dalszego kształcenia.