I Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego

Dodano 17 listopada 2005, wpis archiwalny angielski1.jpg Do drugiego etapu z każdej szkoły zakwalifikowanych zostało 2 uczniów:
ZSP Nr 1 - Mateusz Guździoł i Krzysztof Słomiński
ZSP Nr 2 - Natalia Polerowacz i Piotr Staśkiewicz
Liceum Społeczne - Sandra Kardach i Anna Musielak
ZSO - Lidia Kołacka i Wojciech Eliasz

Wymienieni uczniowie otrzymali listę 10 tematów, by mogli przygotować się do debaty. Oto przykłady tematów:
"Co zrobić, by polskie drogi były bezpieczniejsze?"
"Czy przyjaźń między mężczyzną a kobietą jest możliwa?"
"Świat byłby lepszy bez pieniędzy. Prawda czy fałsz?"
"Jesteś dumna z tego że jesteś Polakiem"

Drugi etap konkursu (debata) odbył się 10 listopada. Składał się z dwóch części: w pierwszej uczniowie wypowiadali się na 2 z wylosowanych tematów.

Uczestników oceniało jury w składzie:
Anna Guździoł
Agnieszka Łukowska
Beata Palm-Tomaszewska
Joanna Świejkowska
Tomasz Rydz

Do finału zakwalifikowane zostały trzy osoby:
Wojciech Eliasz - ZSO
Lidia Kołacka - ZSO
Anna Musielak - Liceum Społeczne

angielski2.jpg Po ostatecznym podliczeniu punktów za część pisemną i debatę jury przyznało trzy nagrody ufundowane przez wydawnictwo Pearson Longman:
I m-ce Wojciech Eliasz - ZSO
II m-ce Lidia Kołacka - ZSO
III m-ce Anna Musielak - Liceum Społeczne

Nagrodami były słownik kultury i języka angielskiego, słownik tematyczny języka angielskiego i słownik idiomów.

Nagrodę specjalną przedstawiciela Longan Pearson przyznaną przez Beatę Palm-Tomaszewską otrzymała Sandra Kardach z Liceum Społecznego.

Wszyscy uczestnicy finału otrzymali angielskie "czytadła" oraz gadżety z wydawnictwa i Starostwa Powiatowego w Jarocinie.

Organizatorkami konkursu były: Anna Szypura, Grażyna Cychnerska i Krystyna Pietrzak-Jackowiak.