Starosta na kongresie samorządowym

Starosta jarociński Stanisław Martuzalski uczestniczył w Kongresie 20-lecia samorządu terytorialnego, który odbył się 8 i 9 marca w Poznaniu. W zgromadzeniu wzięło udział ponad 1200 wójtów, burmistrzów, prezydentów, starostów, marszałków, przewodniczących rad, radnych i pracowników samorządowych.

BHP w rolnictwie

44 uczniów technikum architektury krajobrazu oraz technikum agrobiznesu z Zespołu Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach wzięło udział w eliminacjach do konkursu „BHP w rolnictwie”.

Nowy szef interny

Dr hab. Jacek Piątek został nowym ordynatorem oddziału wewnętrznego jarocińskiego szpitala. Zastąpił na tym stanowisku dotychczasowego ordynatora Krzysztofa Ochmana, który zrezygnował z kierowania oddziałem interny ze względów zdrowotnych.

Pokoleniowe pojednanie

Przez pięć miesięcy młodzieżowa i dorosła część społeczności Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie brała udział w projekcie pod nazwą „Co nas łączy, co nas dzieli”. Podsumowanie przedsięwzięcia połączone z widowiskiem słowno – muzycznym miało miejsce auli jarocińskiej „Jedynki”.

Konkurs na rozwój mikroprzedsiębiorstw

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Jarocinie, mieszczący się w Starostwie Powiatowym w Jarocinie informuje, że w marcu br. planowane jest ogłoszenie naboru wniosków w ramach WRPO na lata 2007-2013 dla Działania 1.1. Rozwój mikroprzedsiębiorstw.

10 marca 2010

Fala gimnazjalistów w "Dwójce"

26 i 27 lutego Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie otworzył swoje drzwi przed uczniami zainteresowanymi nauką w szkole. Jeszcze nigdy jarocińska „Dwójka” nie gościła tak licznej rzeszy gimnazjalistów zainteresowanych nauką w szkole.

05 marca 2010

W kwietniu rusza przebudowa drogi Kotlin - Sławoszew

Wczoraj starosta Stanisław Martuzalski i wicestarosta Przemysław Musielak podpisali z Zarządem Województwa Wielkopolskiego umowę o dofinansowanie projektu pn. „Przebudowa drogi powiatowej Kotlin – Sławoszew – granica powiatu”.  Koszt inwestycji oszacowany został na ponad 4 mln zł. Z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego powiat pozyskał 2.146.534,45 zł. 500 tys. zł zabezpieczyła w swoim budżecie Gmina Kotlin, która jest partnerem projektu. Pozostałą kwotę – ponad 1,6 mln zł wyłoży Powiat Jarociński. Rozpoczęcie realizacji inwestycji zaplanowano na kwiecień. Przebudowa ma zakończyć się we wrześniu tego roku.

05 marca 2010

Dobre wyniki inspektorów bhp

17 słuchaczy Szkoły Policealnej w Tarcach w zawodzie technik bhp zdało egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe. Szkoła może poszczycić się wysokim poziomem zdawalności, ponieważ podobnie jak w roku ubiegłym, egzamin zdało 95% słuchaczy.

Warsztaty plastyczne

W Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie odbyły się II Międzyszkolne Integracyjne Warsztaty Plastyczne pod hasłem „Bezpiecznie z UNICEF”. Przedsięwzięcie adresowane było do uczniów szkół podstawowych.

Ekoludek z Jarocina

JAR – EK to imię nadane maskotce przygotowanej przez uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie. Jarociński Ekoludek weźmie udział w konkursie „WESOŁE ŚMIECI” organizowanym przez Ministerstwo Środowiska.

Unijne pieniądze na termomodernizację

Projekt dotyczący termomodernizacji sal gimnastycznych liceum i szkoły w Tarcach oraz budynku Powiatowego Urzędu Pracy w Jarocinie jest na dobrej drodze do uzyskania dofinansowania unijnego. Powiat stara się o pozyskanie na ten cel dotacji w wysokości ponad 1 mln zł w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 – 2013.

W hołdzie generałowi Taczakowi

2 marca samorządowcy z powiatu jarocińskiego uczestniczyli w uroczystościach upamiętniających 50. rocznicę śmierci gen. Stanisława Taczaka.