48 Sesja Rady Powiatu

W dniu 29 września 2017 r. o godz. 15:00 w auli Liceum Ogólnokształcącego w Jarocinie odbyła się kolejna już 48 sesja Rady Powiatu.

02 października 2017

Wiemy więc działamy - konferencja w Jarocinie

Dzisiaj 2-go października br. w Jarocinie odbyła się konferencja z udziałem Starosty Teodora Grobelnego oraz Doroty Kinal, Dyrektor Departamentu Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, a także Aleksandry Kowalskiej, dyrektora Regionalnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Poznaniu.

02 października 2017

Stanowisko Starosty w sprawie ubojni w Golinie

"W związku z publikacją na stronach internetowych Gazety Jarocińskiej artykułu dotyczącego planowanej budowy ubojni w Golinie – to nieprawdą jest, że decyzja o budowie ubojni zależy ode mnie, jako Starosty"....

29 września 2017

Nowy szef SOR

Szpitalny Oddział Ratunkowy ma nowego szefa. Nowym pełniącym obowiązki kierownika SOR-u w jarocińskim szpitalu został Tomasz Huk. Do końca roku będzie zastępował dotychczasowego szefa oddziału ratunkowego - Leszka Michalaka, który zrezygnował ze stanowiska

29 września 2017

Odsłonięcie tablicy pamięci

24 września w Poznaniu odbyło się odsłonięcie pamiątkowej tablicy poświęconej Polakom prześladowanych i wymordowanych w ZSRR w okresie międzywojennym. Na zaproszenie Wojewody wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna w uroczystości wziął udział m.in. Wicestarosta Mirosław Drzazga.

25 września 2017

Podsumowanie ostatniej "Białej Niedzieli"

Blisko 150 osób skorzystało z bezpłatnych badań profilaktycznych, które 24 września w ramach „Białej Niedzieli” już po raz drugi zorganizował jarociński szpital. To druga taka akcja w ciągu ostatnich miesięcy. Pierwsza odbyła się w czerwcu i cieszyła się równie dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców powiatu. Współorganizatorem „Białej Niedzieli” był Powiat Jarociński, który dofinansował badania z własnego budżetu.

II edycja konkursu łowieckiego

Tegoroczny konkursu dla kół łowieckich był już drugą edycją. Podstawą przeprowadzenia konkursu był „Regulamin konkursu dla kół łowieckich wspierającego regulację populacji lisa na terenie powiatu jarocińskiego”.

Komunikat Urzędu Skarbowego

W dniu 10 września 2017 r. weszło w życie rozporządzenie Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 08.09.2017 r. w sprawie przedłużenia terminu do złożenia zeznania podatkowego niektórym podatnikom podatku od spadków i darowizn (Dz. U. z 2017 r., poz. 1726).

21 września 2017

Nagroda Główna WTK 2017

Celem Nagrody jest promowanie osób i instytucji zasłużonych dla kultury Wielkopolski. Nominacje oraz Nagroda mają charakter honorowy. Kandydatury wraz z uzasadnieniem prosimy zgłaszać do 30 października 2017. (ostateczna data wpływu) pocztą tradycyjną oraz elektroniczną (wymagane obie formy zgłoszenia) na adres biura Zarządu WTK. Zgłoszenie można również dostarczyć osobiście do biura WTK.

21 września 2017

Wielkopolski Festiwal Rzemiosła - Pleszew

W Pleszewie w Zespole Szkół Usługowo-Gospodarczych przy ul. Poznańskiej 36, w dniu 22 września 2017 odbędzie się Wielkopolski Festiwal Rzemiosła.

20 września 2017

78 rocznica napaści na Polskę

W Poznaniu w dniu 17 września br. podczas organizowanych przez wojewodę wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna wojewódzkich obchodów w 78. rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę zebrali się pod Pomnikiem Ofiar Katynia i Sybiru zaproszeni Kombatanci, przedstawiciele służb, harcerze, delegacje i mieszkańcy Poznania. W uroczystościach udział wzięli również przedstawiciele władz Powiatu jarocińskiego: Mirosław drzazga, Stanisław Martuzalski i Jan Szczerbań.

18 września 2017

Wiązanki pod Krzyżem Martyrologii

18 września w dzień po przypadającej 78. rocznicy napaści Związku Radzieckiego na Polskę, przedstawiciele władz powiatu, organizacji kombatanckich, rodzin osób zesłanych, organizacji społecznych i związkowych złożyli kwiaty pod Krzyżem Martyrologii w Jarocinie, oddając w ten sposób hołd ofiarom prześladowań stalinowskich. O wydarzeniach z września 1939 roku oraz o losie Sybiraków opowiadała prowadząca całą uroczystość pani Maria Biadaszkiewicz.

18 września 2017