Konkurs mitologiczno - biblijny

Szósta już edycja konkursu „U źródeł kultury europejskiej” odbyła się w auli Pałacu Radolińskich w Jarocinie. Organizatorzy konkursu: Filia Biblioteczna w Cielczy i Gimnazjum w Cielczy zaprosiły w tym roku do udziału oprócz gimnazjów z terenu gminy również gimnazja z terenu powiatu jarocińskiego.

30 marca 2012

Fryzjerzy z "Dwójki" w "Małej Pętelce"

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie wzięli udział w Konkursie dla Młodych Krawców i Projektantów „Mała Pętelka”, który odbył się w Poznaniu.

30 marca 2012

Piękno ukryte w lasach

O ciekawostkach i projektach edukacyjnych promujących przyrodę można było usłyszeć na pierwszym spotkaniu z cyklu Turystyczny Alfabet Jarocina – Ż jak Żerkowsko-Czeszewski Park Krajobrazowy.  Wykład na ten temat wzbogacony prezentacją multimedialną i krótkimi filmami wygłosił pan Jakub Wojdecki z Nadleśnictwa Jarocin. Spotkanie odbyło się w czytelni Filii nr 1 „Pod Ratuszem”, przy której działa Jarocińskie Centrum Informacji o Regionie.

29 marca 2012

Konsultacje dla rolników w Marszewie

2 kwietnia 2012 roku w Marszewie odbędzie się spotkanie konsultacyjne w sprawie projektu Programu działań mających na celu ograniczenie odpływu azotu ze źródeł rolniczych. Konsultacje organizowane są dla części obszarów szczególnie narażonych w zlewni Środkowej Warty i Dolnej Prosny, obejmujących w całości gminy Jaraczewo, Jarocin, Kotlin i Żerków oraz część gmin z sąsiednich powiatów.

29 marca 2012

40 tys. zł dla najlepszego mikroprzedsiebiorcy

Przedsiębiorcy, którzy zatrudniają mniej niż 10 pracowników, a roczny obrót lub całkowity bilans roczny ich przedsiębiorstw nie przekracza 2 milionów euro mogą wziąć udział w konkursie „Mikroprzedsiębiorca Roku”.  Zwycięzca otrzyma w nagrodę 40 tys. zł.

28 marca 2012

Wolni od dymu tytoniowego

Powiat jarociński przystąpił do lokalnej koalicji realizującej projekt, którego celem jest zwiększenie świadomości społecznej w zakresie regulacji prawnych ograniczających palenie tytoniu w miejscach publicznych, a także skutków zdrowotnych biernego i czynnego palenia.

27 marca 2012

Akcja krwiodawstwa zamiast wagarów

16 litrów krwi oddali uczniowie Zespołu Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach podczas akcji krwiodawstwa, która została zorganizowana w tzw. „Dzień Wagarowicza”.

26 marca 2012

"Poczuj chemię do chemii"

Trzydziestopięcio osobowa grupa uczniów klas drugich o profilu biologiczno-chemicznym z Liceum Ogólnokształcącego w Jarocinie wzięła udział w kolejnych zajęciach laboratoryjnych na Wydziale Chemii UAM w Poznaniu w ramach projektu „Poczuj chemię do chemii”.

Drzwi Otwarte w ZSP-B w Tarcach

Rekordowa liczba – prawie 400 uczniów z 18 gimnazjów, nie tylko z powiatu jarocińskiego, wzięła udział w drzwiach otwartych w Zespole Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach, które odbyły się 16 i 24 marca.

26 marca 2012

Wesoło i kolorowo przywitali wiosnę

Wspólną wesołą zabawą, rozwiązując wiosenne zagadki i ubierając Marzannę uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie przywitali pierwszy dzień wiosny.

22 marca 2012

Talenty na pierwszy dzień wiosny

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie przywitali wiosnę drugą edycją szkolnego konkursu „Pokaż swój talent”. Młodzież ZSP nr 2 udowodniła rodzicom i nauczycielom, że pierwszy dzień wiosny można spędzić twórczo, radośnie i ciekawie, a co najważniejsze bezpiecznie w szkole, a nie na „wagarach”.

22 marca 2012

Wojewódzkie zmagania młodych astronomów

15 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z terenu Wielkopolski wzięło udział w finale Wojewódzkiego Konkursu Astronomicznego na referat z zakresu astronomii i astronautyki. Zmagania konkursowe w ramach Wojewódzkiego Młodzieżowego Seminarium Astronomicznego odbyły się w marcu w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie. W czasie seminarium uczestnicy mieli możliwość przedstawienia wniosków ze swoich amatorskich obserwacji nieba jury oraz rówieśnikom uczestniczącym w spotkaniu.

20 marca 2012