Szukaj książki z Mikołajem

„Szukaj książki z Mikołajem” to akcja zorganizowana w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie w ramach promocji czytelnictwa.

15 grudnia 2016

Zaproponuj kandydata do nagrody starosty

Jeszcze tylko przez dwa tygodnie można zgłaszać kandydatów do Nagrody Starosty Jarocińskiego „Za Zasługi dla Powiatu Jarocińskiego”. Nieco dłużej, bo do 15 stycznia starostwo czeka na zgłoszenia kandydatów do nagrody na najlepszych sportowców.

15 grudnia 2016

Pobiegną, by uczcić powstanie wielkopolskie

Ponad 100 kilometrów będzie liczyć trasa sztafety biegowej upamiętniającej 98. rocznicę Powstania Wielkopolskiego. Wśród biegaczy będą reprezentanci jarocińskiej policji, wojska i grupa „Biegacze Jarocin”.

Powiatowa paczka dla Przemka

Starosta Bartosz Walczak wspólnie z prezesem jarocińskiego szpitala Marcinem Jantasem i dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy w Jarocinie, Grzegorzem Fenglerem odwiedzili dziś mieszkającego na terenie naszego powiatu Przemka Wojcieszaka, by wręczyć "powiatowy dar serca" - Świąteczną Paczkę ufundowaną przez pracowników Starostwa Powiatowego w Jarocinie i jednostek podległych powiatowi.

Nowa karetka poświęcona

Dziś uroczyście poświęcono nowy ambulans, który został zakupiony do jarocińskiego szpitala, dzięki współpracy 5 samorządów: Powiatu Jarocińskiego, Gminy Jarocin, Gminy Jaraczewo, Gminy Kotlin i Gminy Żerków. Karetka kosztowała ponad 355 tys. zł, z czego Powiat Jarociński wyasygnował 115 tys. zł, a gminy dołożyły do zakupu kwoty proporcjonalne do liczby swoich mieszkańców. Serdeczne podziękowania na ręce samorządowców złożył prezes szpitala, Marcin Jantas.

14 grudnia 2016

Z siedmioma medalami

Aż siedem medali, w tym po dwa złote i srebrne oraz trzy brązowe wywalczyli reprezentanci MUKS Białe Tygrysy Jarocin w Pucharze Polski Olsztyn Cup 2016. W pierwszym turnieju, zaliczanym do rankingu Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego już na rok 2017, na najwyższym stopniu podium stanęły Martyna Stasik i Natalia Wosiek, z srebrnych medali mogły cieszyć się Marta Hojak i Anna Zbawiona, natomiast z brązowymi krążkami do Jarocina wróciły Zuzanna Kaczmarek, Maria Gęstwa i Magdalena Walczak.

Bezpłatne badania w szpitalu

Chcesz skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych, powiat jarociński przygotował specjalną ofertę, która jest pomocna we wczesnym wykrywaniu raka jajnika i prostaty. Badania przeznaczone dla osób po 40 roku życia realizowane będą w jarocińskim szpitalu od 14 grudnia.

13 grudnia 2016

Rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Złożyli kwiaty, zapalili znicze

Dziś 13 grudnia. Punktualnie o godzinie 13:00 włodarze gminy, powiatu, przedstawiciele organizacji kombatanckich, jarocińskiej „Solidarności” oraz młodzież oddali hołd ofiarom stanu wojennego w 35. rocznicę jego wprowadzenia.

13 grudnia 2016

"Jedynka" z darami dla schroniska

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie zorganizował zbiórkę niezbędnych darów dla potrzebujących zwierząt ze schroniska w Radlinie. Ponad 80 kg karmy, siedem kołder i osiem kocy zostało bezpiecznie dostarczone do radlińskiego schroniska przez konwój świętego Mikołaja.

12 grudnia 2016

Odrestaurują motorower

Niespełna trzy miesiące mają uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie na odrestaurowanie blisko 40-letniego motoroweru, który zostanie zaprezentowany w kwietniu 2017 roku podczas targów motoryzacyjnych „Motor Show” w Poznaniu.

12 grudnia 2016

Eleni zaśpiewa w Jarocinie dla sierocińca w Betlejem

Koncert kolęd w wykonaniu Eleni z zespołem odbędzie się 28 grudnia o godzinie 19.00 w JOK Jarocin. Wejściówkami będą cegiełki na pomoc dla Dom Pokoju w Betlejem - sierocińca prowadzonego przez polskie siostry elżbietanki, m. in. siostrę Marcinę pracującą przez wiele lat w Jarocinie.

09 grudnia 2016

Usuwanie azbestu będzie kontynuowane

Rok 2016 był pierwszym rokiem, w którym Powiat Jarociński dofinansowywał usuwanie azbestu. Samorząd przeznaczył na ten cel 108 tys. zł. Wnioskodawcy mogli ubiegać się o dotację na poziomie 3 tys. zł.

09 grudnia 2016