Podsumowanie ostatniej "Białej Niedzieli"

Blisko 150 osób skorzystało z bezpłatnych badań profilaktycznych, które 24 września w ramach „Białej Niedzieli” już po raz drugi zorganizował jarociński szpital. To druga taka akcja w ciągu ostatnich miesięcy. Pierwsza odbyła się w czerwcu i cieszyła się równie dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców powiatu. Współorganizatorem „Białej Niedzieli” był Powiat Jarociński, który dofinansował badania z własnego budżetu.

25 września 2017

II edycja konkursu łowieckiego

Tegoroczny konkursu dla kół łowieckich był już drugą edycją. Podstawą przeprowadzenia konkursu był „Regulamin konkursu dla kół łowieckich wspierającego regulację populacji lisa na terenie powiatu jarocińskiego”.

25 września 2017

Komunikat Urzędu Skarbowego

W dniu 10 września 2017 r. weszło w życie rozporządzenie Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 08.09.2017 r. w sprawie przedłużenia terminu do złożenia zeznania podatkowego niektórym podatnikom podatku od spadków i darowizn (Dz. U. z 2017 r., poz. 1726).

21 września 2017

Nagroda Główna WTK 2017

Celem Nagrody jest promowanie osób i instytucji zasłużonych dla kultury Wielkopolski. Nominacje oraz Nagroda mają charakter honorowy. Kandydatury wraz z uzasadnieniem prosimy zgłaszać do 30 października 2017. (ostateczna data wpływu) pocztą tradycyjną oraz elektroniczną (wymagane obie formy zgłoszenia) na adres biura Zarządu WTK. Zgłoszenie można również dostarczyć osobiście do biura WTK.

21 września 2017

Wielkopolski Festiwal Rzemiosła - Pleszew

W Pleszewie w Zespole Szkół Usługowo-Gospodarczych przy ul. Poznańskiej 36, w dniu 22 września 2017 odbędzie się Wielkopolski Festiwal Rzemiosła.

20 września 2017

78 rocznica napaści na Polskę

W Poznaniu w dniu 17 września br. podczas organizowanych przez wojewodę wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna wojewódzkich obchodów w 78. rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę zebrali się pod Pomnikiem Ofiar Katynia i Sybiru zaproszeni Kombatanci, przedstawiciele służb, harcerze, delegacje i mieszkańcy Poznania. W uroczystościach udział wzięli również przedstawiciele władz Powiatu jarocińskiego: Mirosław drzazga, Stanisław Martuzalski i Jan Szczerbań.

18 września 2017

Wiązanki pod Krzyżem Martyrologii

18 września w dzień po przypadającej 78. rocznicy napaści Związku Radzieckiego na Polskę, przedstawiciele władz powiatu, organizacji kombatanckich, rodzin osób zesłanych, organizacji społecznych i związkowych złożyli kwiaty pod Krzyżem Martyrologii w Jarocinie, oddając w ten sposób hołd ofiarom prześladowań stalinowskich. O wydarzeniach z września 1939 roku oraz o losie Sybiraków opowiadała prowadząca całą uroczystość pani Maria Biadaszkiewicz.

18 września 2017

Wiemy więc działamy

2-go października br. w Jarocinie odbędzie się konferencja z udziałem Marzeny Wodzińskiej, Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego. Konferencja została zorganizowana dzięki staraniom Starosty Teodora Grobelnego i Jana Grześka, radnego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego.

Konferencja w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa

11 września w siedzibie Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa w Warszawie odbyło się spotkanie ministra Andrzeja Adamczyka z wojewodami i starostami z terenów objętych skutkami nawałnic, które przeszły nad Polską w sierpniu br. Z terenu Wielkopolski w spotkaniu wziął udział Wojewoda Zbigniew Hoffmann i Wicestarosta Mirosław Drzazga.

13 września 2017

Warto wiedzieć - wnioski do budżetu

Zarząd Powiatu w Jarocinie przystępuje do prac związanych z opracowaniem budżetu powiatu jarocińskiego na rok 2018.

Szpital z certyfikatem

Szpital Powiatowy w Jarocinie nadal z certyfikatem jakości ISO 9001. Ten przyznawany jest tylko na 3 lata i po tym okresie każda placówka medyczna, jeśli nadal chce legitymować się systemem zarządzania jakością- musi poddać się weryfikacji. Taki audyt został przeprowadzony. Zrobiła to Polska Akademia Jakości CERT, która sprawdzała, czy szpital spełnia wszystkie kryteria dotyczące ISO 9001.

08 września 2017

Kolejna Biała Niedziela

„Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Szpital Powiatowy w Jarocinie wraz ze Starostwem Powiatowym organizują kolejną "Białą Niedzielę". Ta została zaplanowana na 24 września w godzinach od 10.00 do 14.00.” – informuje Leszek Mazurek, prezes szpitala jarocińskiego.

07 września 2017