Ścieżka rowerowa Jarocin – Wilkowyja – Żerków

11 kilometrów nowej ścieżki rowerowej w przyszłym roku połączy Jarocin z Żerkowem. Inwestycja zakłada budowę 7 km drogi dla rowerzystów od ul. Okrężnej w Jarocinie poprzez Annapol i Wilkowyję, aż do granicy Gminy Jarocin. Kolejne 4 km wybudowane zostaną na terenie Gminy Żerków, do ul. Górki i Parkowej w Żerkowie.

27 lutego 2017

Dzień Bezpiecznego Internetu

Od 2005 roku w Polsce obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). W akcję włączają się wówczas dzieci i młodzież szkolna. W tym roku czynnie uczestniczyli w niej uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie.

24 lutego 2017

Siatkarze z „Jedynki” najlepsi

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie był gospodarzem tegorocznych Mistrzostw Powiatu w Piłce Siatkowe. Zawody zorganizowano w ramach sportowego współzawodnictwa uczniów szkół ponadgimnazjalnych Szkolnego Związku Sportowego "Wielkopolska" - "Licealiada 2016/ 2017".

23 lutego 2017

Kultura, sport i zdrowie w konkursie ofert

Powiat jarociński ogłosił konkurs ofert na realizację zadań powiatu o charakterze pożytku publicznego. Konkurs skierowany jest do organizacji planujących w 2017 roku realizację przedsięwzięć z zakresu: wspierania osób niepełnosprawnych, ochrony i promocji zdrowia, kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i tradycji, upowszechniania kultury fizycznej i sportu, krajoznawstwa oraz wypoczynku dla dzieci i młodzieży.

15 lutego 2017

Kwalifikacja wojskowa 2017 r.

Kwalifikacja wojskowa w powiecie jarocińskim w 2017 roku odbędzie się z w dniach 13 lutego do 8 marca, w godzinach od 7:30 do 15:30, tylko w dni robocze. Siedzibą Powiatowej Komisji Lekarskiej, będzie jak w przypadku lat poprzednich JOK Jarocin, przy pl. Festiwalu Muzyki Rockowej 1 w Jarocinie.

06 lutego 2017

Komunikat US

KOMUNIKATY NACZELNIKA URZĘDU SKARBOWEGO W JAROCINIE z dnia 19.01.2017 r. w sprawie: karty podatkowej oraz możliwości uzgodnienia kwot wpłaconych zaliczek/należnego ryczałtu w ciągu roku podatkowego lub przed złożeniem zeznania rocznego.

31 stycznia 2017

Ratownictwo medyczne - nowy kierunek w "Dwójce"

Od nowego roku szkolnego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie uruchomiony zostanie nowy kierunek edukacyjny – Liceum Ogólnokształcące z przysposobieniem ratownictwo medyczne. Będzie to trzeci kierunek z zakresu bezpieczeństwa, po policyjno – prawnym oraz wojskowym, którego podjęła się jarocińska „Dwójka”.

29 stycznia 2017

Konsultacje PIFE w Jarocinie

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Kaliszu zaprasza na bezpłatne konsultacje z zakresu możliwości uzyskania wsparcia ze środków Unii Europejskiej w ramach Mobilnego Punktu Informacyjnego.

26 stycznia 2017

Kapela znad Baryczy na Dzień Babci i Dziadka

Kapela znad Baryczy i Zespół Folklorystyczny „Snutki” uświetnią koncert zorganizowany z okazji Dnia Babci i Dziadka. Występ odbędzie się w sali widowiskowej JOK Jarocin w najbliższą niedzielę – 22 stycznia, o godz. 17.00.

18 stycznia 2017

Będą rozmawiali o wielkopolskiej wsi

Wielkopolski Oddział Regionalny ARiMR zaprasza na cykl spotkań z rolnikami „Wspólnie dla wielkopolskiej wsi”. W Jarocinie spotkanie odbędzie się 27 stycznia w Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej. Początek o godz. 10:00.

18 stycznia 2017

Ponad 100 tys. zł dla Orkiestry

116.301,33 zł zebrano podczas 25. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w powiecie jarocińskim. W 7 sztabach kwestowało 295 wolontariuszy. Zbiórkom towarzyszyły licytacje i koncerty.

17 stycznia 2017

Odśnieżają drogi powiatowe

Trudne warunki pogodowe powodują wzmożone działania służb odpowiedzialnych za odśnieżanie dróg, tak by były one jak najbardziej bezpieczne.

17 stycznia 2017