Ostrzeżenie o gradobiciu

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Jarocinie informuje o możliwości wystąpienia burz z opadami deszczu i gradu dnia 11 czerwca br. Skutkami mogą być zakłócenia w pracy urządzeń elektrycznych, zagrożenie pożarowe; szkody w uprawach
rolnych; zagrożenie życia od uderzenia piorunów; utrudnienia na terenach zurbanizowanych, utrudnienia komunikacyjne, lokalne zalania.
Szczegółowy komunikat w załączniku.

Treść załącznika

O funduszach w Zespole Szkół Społecznych

Pracownicy jarocińskiego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich po raz kolejny spotkali się z młodzieżą, aby przybliżyć jej arkana swojej pracy. Tym razem odwiedzili Zespół Szkół Społecznych w Jarocinie.

Śmieciom Stop! - konkurs rozstrzygnięty

Rowery, sprzęt audio, książki, przewodniki i albumy o tematyce ochrony środowiska to nagrody, które otrzymali laureaci powiatowego konkursu „Śmieciom – STOP!”. Podsumowanie tegorocznej akcji proekologicznej odbyło się 10 czerwca w starostwie.

10 czerwca 2010

Po zdrowie i wypoczynek nad Bałtyk

Już  po raz kolejny grupa 25 uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie uczestniczyła w dwutygodniowym turnusie rehabilitacyjnym usprawniająco-rekreacyjnym w Sanatorium PANORAMA MORSKA  w Jarosławcu. Opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele szkoły.

09 czerwca 2010

Dzień Dziecka w Dobieszczyźnie

Podopieczni Placówki Opiekuńczo -Wychowawczej w Dobieszczyźnie, zaproszone dzieci z Domu Dziecka w Górze oraz najmłodsi mieszkańcy Dobieszczyzny wspólnie bawili się na plenerowym festynie z okazji Dnia Dziecka zorganizowanym przez Siostry Salezjanki.

08 czerwca 2010

Obwodnica coraz bliżej

Do wojewody wielkopolskiego wpłynął wniosek Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o/Poznań dotyczący wydania zezwolenia na budowę obwodnicy Jarocina. Na podjęcie decyzji zatwierdzającej i uprawniającej do rozpoczęcia budowy, wojewoda ma 90 dni.

08 czerwca 2010

Wygrana walka z wodnym żywiołem

Tylko dzięki wspólnemu, sprawnemu i szybkiemu działaniu udało nam się wygrać z żywiołem – podkreśla starosta Stanisław Martuzalski. Dokładnie 10 dni trwała nieustająca walka o 6 kilometrowy odcinek wału na Prośnie, którego przerwanie zagrażało zalaniem kilku żerkowskich wsi. W akcji umacniania wału swoje siły zjednoczyli strażacy, żołnierze, mieszkańcy, więźniowie, młodzież szkół ponadgimnazjalnych, a nawet siostry zakonne z podopiecznymi domu dziecka z Dobieszczyzny. Z pomocą przybyli także górnicy ze Śląska.

07 czerwca 2010

Plastycznie o Unii

W poniedziałek 31 maja 2010 r. w Starostwie Powiatowym w Jarocinie uhonorowano uczestników konkursu plastycznego „Polska Pięknieje – Fundusze Unijne w Powiecie Jarocińskim”. Przedsięwzięcie adresowane było do uczniów klas czwartych, piątych oraz szóstych szkół podstawowych z terenu powiatu jarocińskiego.

Fundamenty pod salę

Z początkiem maja ruszyła budowa sali sportowej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Jarocinie. Wykonawcą inwestycji jest jarocińska firma „REM-BUD”, która w przetargu ogłoszonym przez powiat zaoferowała najniższą cenę - 3 899 196,64 zł.

02 czerwca 2010

Piłkarze jarocińskiej "Dwójki" w finale województwa

Drużyna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie zagra w finale wojewódzkim turnieju piłki nożnej, który odbędzie się 14 czerwca w Szamotułach.

Ostrzeżenie o intensywnych opadach

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Jarocinie informuje o możliwości wystąpienia intensywnych opadów deszczu w dniach 2-3 czerwca br. Skutkami mogą być podtopienia, oraz uszkodzenia dróg i budynków.
Szczegółowy komunikat w załączniku.

Treść ostrzeżenia

Komunikat ARiMR

Biuro Powiatowe ARiMR w Jarocinie informuje, że wnioski o pomoc na działanie „Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw” finansowane z PROW 2007-2013, będą przyjmowane przez Oddziały Regionalne ARiMR, od 28 czerwca do 9 lipca 2010 roku. Informacje oraz formularze wniosku o przyznanie w/w pomocy są udostępnione na stronach: www.arimr.gov.pl, www.minrol.gov.pl oraz w Oddziałach Regionalnych ARiMR. Numer bezpłatnej infolinii 0 800 38 00 84.

01 czerwca 2010