REJESTRACJA DAWCÓW SZPIKU KOSTNEGO

W ZSP nr 2 odbyła się już po raz drugi rejestracja dawców szpiku. Pełnoletni uczniowie klas trzecich i czwartych mogli zarejestrować się w auli u wolontariuszek.

20 grudnia 2018

SPOTKANIE OPŁATKOWE ZE STRAŻAKAMI

18 grudnia w strażnicy PSP w Jarocinie Starosta Jarociński Lidia Czechak wraz z Wicestarostą Katarzyna Szymkowiak wzięły udział w uroczystej wigilii strażackiej.

18 grudnia 2018

ROZŚPIEWANA WIGILIA

SPOTKANIE Z CHÓREM im. BARWICKIEGO

18 grudnia 2018

STYPENDIUM PREZESA RADY MINISTRÓW

W poniedziałek 10 grudnia Hanna Nowak z klasy III LO w Jarocinie odebrała stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznawane corocznie jednemu uczniowi z każdej szkoły ponadgimnazjalnej w Polsce.

17 grudnia 2018

SPOTKANIE MINISTER ANDŻELIKI MOŻDŻANOWSKIEJ

Z PRZEDSTAWICIELKAMI KÓŁ GOSPODYŃ WIEJSKICH Z TERENU POWIATU JAROCIŃSKIEGO

14 grudnia 2018

ZMIANY W PRAWIE WŁASNOŚCI GRUNTÓW - koniec użytkowania wieczystego

Starosta Jarociński informuje, że zgodnie z ustawą z dnia 20 lipca 2018r. o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów, z dniem 1 stycznia 2019r. prawo użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe przekształca się w prawo własności tych gruntów.

08 grudnia 2018

NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA

W związku z ze zmianą ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej przewiduje się szereg ułatwień w dostępnie do pomocy prawnej. Nowelizacja ustawy przewiduje, że od 1 stycznia 2019 roku będą dostępne poszerzone usługi nieodpłatnej pomocy prawnej oraz nowe m.in. nieodpłatna mediacja oraz nieodpłatne poradnictwo obywatelskie.

08 grudnia 2018

KOMUNIKAT NACZELNIKA URZĘDU SKARBOWEGO W JAROCINIE

Kierownik Urzędu Skarbowego w Jarocinie informuje, że Ministerstwo Finansów od dnia 15.02.2018 r. uruchomi na Portalu Podatkowym usługę Twój e-PIT, za pomocą której rozliczy za podatników zeznania PIT-37, PIT-38.

07 grudnia 2018

NOWA KARETKA PRZEKAZANA DO SZPITALA

Dzisiaj Starosta Lidia Czechak przekazała na ręce Leszka Mazurka, prezesa jarocińskiej lecznicy kluczyki do nowej karetki zakupionej dla jarocińskiego szpitala. Z tej okazji do Starosty Jarocińskiego wpłynął także list gratulacyjny od Wicewojewody Wielkopolskiego Marleny Maląg.

07 grudnia 2018

WSPÓLNA AKCJA POWIATU i CZERWONEGO KRZYŻA

POWIAT DLA NIEPODLEGŁEJ - 4 grudnia br. na jarocińskim rynku odbyła się akcja poboru krwi pn.: "Zbieramy krew dla Polski". Krew można było oddawać w specjalnie przystosowanym do tego krwiobusie, który w tym celu został podstawiony na jarociński rynek.

05 grudnia 2018

SPEKTAKL I SPOTKANIE BOŻONARODZENIOWE

5 grudnia br odbyło się spotkanie Bożonarodzeniowe zorganizowane przez Zespół Szkół Specjalnych w Jarocinie. Na spotkaniu, które odbyło się w jarocińskim ośrodku kultury koło teatralne TACY SAMI zaprezentowało etiudę"...JAK KAMYK DO MORZA".

05 grudnia 2018

24 grudnia dniem wolnym od pracy w Starostwie

Zarządzenie nr 66/2018 Starosty Jarocińskiego z dnia 03 grudnia 2018r.

04 grudnia 2018