Dożynki w Magnuszewicach

Tegoroczne dożynki Powiatu Jarocińskiego odbędą się w Magnuszewicach. Tym razem współgospodarzem imprezy będzie Gmina Kotlin. Święto plonów zaplanowano na niedzielę - 8 września. Organizatorzy: Starostwo Powiatowe w Jarocinie i Urząd Gminy Kotlin przewidują szereg atrakcji, m.in. rowerowy rajd żniwny, występy artystyczne, atrakcje dla dzieci i tradycyjną zabawę ludową z zespołem Two Boys. Starostami tegorocznych dożynek gminno - powiatowych będą: Dominika Kwiecińska – sołtys Twardowa i Zbigniew Orpel – sołtys Magnuszewic.

02 sierpnia 2013

Zatrzymaj się i oddaj hołd

1 sierpnia o godz. 17 na jedną minutę włączone zostaną syreny alarmowe upamiętniające 69. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Zatrzymajmy się  na moment i my, by w rocznicę godziny "W" oddać hołd powstańcom - zachęca starosta jarociński Mikołaj Szymczak. Wcześniej władze samorządowe powiatu i gminy Jarocin uczciły wydarzenie składając kwiaty pod tablicą pamiątkową znajdującą się na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie.

01 sierpnia 2013

Rozwiązano umowę z dyrektorem DPS

Zarząd Powiatu w Jarocinie informuje, że z dniem 31 lipca 2013 roku została rozwiązana umowa o pracę z dyrektorem Domu Pomocy Społecznej w Zakrzewie - Konradem Krzynowkiem.

Wspólnie z gminami

Starosta Mikołaj Szymczak spotkał się dziś z przedstawicielami gmin powiatu jarocińskiego. Tematem narady były ustalenia związane z tworzeniem Jarocińskiego Obszaru Funkcjonalnego. Spotkanie było też doskonałym momentem do omówienia możliwości realizacji wspólnych inwestycji z uwzględnieniem kolejnego rozdania środków unijnych, planowanego na lata 2014-2020.

Pierwsze samochody na wiaduktach

Wiadukty przy ul. Powstańców Wlkp. w Jarocinie uruchomione. Pierwszych dziesięciu kierowców otrzymało od starosty Mikołaja Szymczaka upominek – mapę powiatu jarocińskiego i komplet widokówek. Samochody przejeżdżają przez wiadukty od godziny 8.30.

Zobacz więcej zdjęć:

31 lipca 2013

Od jutra ruch na wiaduktach

Jutro w godzinach przedpołudniowych uruchomiony zostanie ruch na wiaduktach przy ul. Powstańców Wlkp. w Jarocinie. Prace przy przebudowie wiaduktów trwały ponad rok. Powiatowa inwestycja kosztowała ponad 12 mln zł. W połowie przedsięwzięcie sfinansowane zostało ze środków, które powiat pozyskał z ministerstwa infrastruktury.

30 lipca 2013

Spotkanie TPPW w starostwie

W  jarocińskim Starostwie Powiatowym odbyło się spotkanie Prezesów Kół Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego powiatów jarocińskiego i krotoszyńskiego. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele Kierownictwa Zarządu Głównego TPPW z Poznania: Prezes Zarządu Głównego, Stefan Barłóg oraz Prezes Oddziału Wielkopolskiego, Andrzej Szymankiewicz oraz starosta jarociński Mikołaj Szymczak.

29 lipca 2013

Sąd oddalił skargę kasacyjną powiatu

9 lipca 2013 roku  Naczelny Sąd Administracyjny (NSA) w Warszawie oddalił skargę kasacyjną powiatu jarocińskiego ustalając, że zespół pałacowo-parkowy w Zakrzewie nie podpadał pod działanie przepisów dekretu PKWN z dnia 6 września 1944 roku o przeprowadzeniu reformy rolnej. Rozstrzygnięcie to jest ostateczne i prawomocne.

26 lipca 2013

Unieważniony przetarg na budowę lądowiska

Unieważniono przetarg na „Budowę lądowiska dla helikopterów na potrzeby Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala Powiatowego w Jarocinie”. Powodem był fakt, że najkorzystniejsza oferta przewyższała kwotę, którą szpital zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zadania.

Weekendowe upały

To może być najgorętszy weekend tego roku. Poznański oddział Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej informuje o upałach, które rozpoczną się dziś o 14.00 i potrwają do poniedziałku do godz. 20.00.

Meteorolodzy przewidują, że temperatura przekroczy 30 stopni C. W poniedziałek na termometrze może pojawić się nawet 38 stopni C.

Remont w geodezji

Dziś rozpoczął się remont pomieszczeń w budynku Starostwa Powiatowego przy ulicy Kościuszki 10 (wydział geodezji i gospodarki nieruchomościami). Wymieniane są okna i remontowane będą pomieszczenia. Remonty mogą powodować utrudnienia w obsłudze interesantów, za co przepraszamy.

24 lipca 2013

Z gratulacjami do policjantów

Jarocińska komenda policji obchodziła dziś swoje święto. Podczas uroczystości funkcjonariusze otrzymali awanse na wyższe stopnie służbowe.  Spotkanie było też okazją do wyróżnienia policyjnych adeptów - najlepszych uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie z klasy o profilu policyjno – prawnym.

24 lipca 2013