Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Olimpijskiej

Zespół Szkół Specjalnych w Jarocinie był organizatorem Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy Olimpijskiej, który odbył się 17 marca. Jarocińska placówka gościła u siebie uczniów z Ostrzeszowa, Borzęcinka, Pleszewa oraz Krotoszyna.

Sukcesy uczniów „dwójki”

Po raz kolejny uczniowie z klas fryzjerskich odnieśli sukces w Ogólnopolskim Konkursie dla Młodych Krawców i Projektantów im. Małgorzaty Zaręby „Mała pętelka”. 9 marca 2017r. w Zespole Szkół Odzieżowych w Poznaniu odbyła się 23 jego edycja.

Szkoła z certyfikatem

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 brał udział w ogólnopolskim konkursie „Innowacyjna szkoła zawodowa na rynku pracy” organizowanym przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie.

Uczniowie na GARDENII

3 marca grupa 15.uczniów z Zespołu Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach odwiedziła Międzynarodowe Targi Poznańskie.

15 marca 2017

„Cuda Natury” w Tarcach

8 marca Zespół Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach gościł u siebie uczestników konkursu recytatorskiego „Cuda Natury”. W ósmej edycji konkursu wzięło udział 29 gimnazjalistów, którzy reprezentowali 10 drużyn.

10 marca 2017

Gimnazjalisto, czekamy na Ciebie!

W miniony weekend w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 odbyły się Dni Otwarte, które przyciągnęły setki kandydatów. Teraz do odwiedzenia swoich murów zachęca jarocińska „Jedynka” i „Ogólniak” oraz szkoła w Tarcach.

09 marca 2017

Dofinansowanie unijne dla uczniów i nauczycieli

Powiat Jarociński otrzymał dofinansowanie z Unii Europejskiej dla projektów w ramach Działania 8.3 wzmocnienie oraz dostosowanie kształcenia i szkolenia zawodowego do potrzeb rynku pracy. W ramach realizacji projektów młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych w Jarocinie oraz ze szkoły w Tarcach będą uczestniczyć w stażach zawodowych oraz w szeregu kursów i szkoleń. Swoje kwalifikacje będą podnosić również nauczyciele.

01 marca 2017

Prezes gościł w Jarocinie

W miniony piątek Jarocin odwiedzili czołowi działacze Polskiego Stronnictwa Ludowego w kraju. Mieszkańcy powiatu mieli możliwość spotkania się z prezesem Władysławem Kosiniak-Kamysz.

07 marca 2017

Technicy z Tarc na targach w Łodzi

W lutym uczniowie ZSP-B w Tarcach mieli okazję zapoznać się z ofertą firm specjalizujących się w chowie i hodowli zwierząt w ramach XVII Międzynarodowych Targów „Ferma” w Łodzi.

07 marca 2017

Tłumy w „dwójce”

W piątkowe południe w jarocińskiej „dwójce” rozpoczęły się dwudniowe Drzwi Otwarte. Zainteresowanych z trudem pomieściła sala sportowa, gdzie zgromadziło się prawie 500 osób. -Co roku naszą szkołę podczas Drzwi Otwartych odwiedzają rzesze gimnazjalistów, ale takiej frekwencji na inauguracji imprezy jeszcze nie mieliśmy – stwierdził Witold Bierła, dyrektor szkoły.

06 marca 2017

Oddali cześć Generałowi

W 57. rocznicę śmierci pierwszego przywódcy powstania wielkopolskiego, gen. Stanisława Taczaka, wicestarosta Mirosław Drzazga, członek zarządu Zbigniew Kuzdżał oraz rady Przemysław Franczak, w imieniu samorządowców Powiatu Jarocińskiego, złożyli kwiaty pod pomnikiem w Mieszkowie.

03 marca 2017

W hołdzie Żołnierzom Wyklętym

Delegacja samorządowców powiatu jarocińskiego, przedstawiciele lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości wraz z posłem na Sejm Piotrem Kaletą oraz przedstawiciele służb mundurowych, w otoczeniu pocztów sztandarowych organizacji kombatanckich i szkół oraz asysty wojskowej, uczciła pamięć żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia składając kwiaty w miejscach upamiętniających Żołnierzy Wyklętych.

01 marca 2017