Patriotyczna wyprawa na Wschód

Maksima Nowak, Zuzanna Kubiak i Lilianna Mazur z ZSP nr 2 w Jarocinie wraz z młodszą aspirant Agnieszką Zaworską z jarocińskiej policji brały udział od 2 do 8 października w wyjeździe edukacyjnym na Białoruś i Ukrainę. Wyjazd był nagrodą dla laureatów konkursu „Policjant w służbie historii”, organizowanego przez Komendę Główną Policji i Instytut Pamięci Narodowej.

16 października 2017

2018 będzie Rokiem Powstania Wielkopolskiego

„Zwycięskie Powstanie Wielkopolskie 1918/1919 stało się wielkim triumfem Polaków dążących do wyzwolenia się spod pruskiej niewoli. To dzięki bohaterskiemu zrywowi –- powstańców wielkopolskich 1918/1919 roku na których czele stali major Stanisław Taczak i gen. Józef Dowbor-Muśnicki, twórcy Armii Wielkopolskiej, dzięki ich determinacji oraz hojnej daninie krwi, prawie cała Wielkopolska włączona została z powrotem do odradzającej się Rzeczypospolitej. (…)” – czytamy m.in. w projekcie uchwały sejmowej

16 października 2017

Informator Powiatowy - rzetelnie i bez przekłamań

Pod koniec września i na początku października do Państwa domów został dostarczony "Informator Powiatowy", w którym Zarząd Powiatu Jarocińskiego przekazuje informacje o swoich planach i działaniach.

13 października 2017

Alert meteorologiczny - silny wiatr

Prognozuje się w dniu dzisiejszym na terenie Wielkopolski wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 35 km/h, z porywami do 70 km/h na południu województwa..

12 października 2017

Remont drogi Prusy - Magnuszewice

Remont trwa na drodze z Prus do Magnuszewic. Remont potrwa do 10 listopada br. Na drodze ze względu na wykonywane roboty mogą powstać utrudnienia w ruchu.

12 października 2017

Senior z inicjatywą 2017

W ramach tegorocznego projektu „Senior z inicjatywą” organizowanego przez Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy w Krotoszynie oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Krotoszynie odbyła się Konferencja Naukowa,Hasło tegorocznego projektu brzmiało: „Miłość się nie starzeje”.

09 października 2017

Szkolenie w Starostwie

W dniu dzisiejszym ( 9.X.2017) w Starostwie Powiatowym w Jarocinie przedstawiciel Wielkopolskiego Ośrodka Kształcenia i Studiów Samorządowych przeprowadził szkolenie dotyczącego „Unijnych rozporządzeń o ochronie danych osobowych i wynikające z nich zadań dla Administratora Danych Osobowych".

09 października 2017

Alert meteorologiczny

Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru z porywami do 115 km/h.

Kongres Rodzin

4 października br. w Ostrowie Wielkopolskim odbył się Narodowy Kongres Rodzin. Wśród zaproszonych gości byli m.in.: Minister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska, Wojewoda Wielkopolski Zbigniew Hoffmann, Wicewojewoda Wielkopolski Marlena Maląg, czy Senator RP Łukasz Mikołajczyk. Powiat Jarociński reprezentowali Starosta Teodor Grobelny i Sekretarz Powiatu Jan Bartczak.

Uprawnienia dla osób represjonowanych

W związku z nowelizacją ustawy o działaczach opozycji antykomunistycznej oraz osobach represjonowanych z powodów politycznych, Wojewoda Wielkopolski, Zbigniew Hoffmann (fot.) informuje o wynikających z niej uprawnieniach.

05 października 2017

My dla młodych młodzi dla nas

12 października w Sławoszewie, Gmina Kotlin odbędzie się II Forum Lokalne Programu „Równać Szanse, My dla Młodych - Młodzi dla Nas”. Spotkanie odbędzie się o godzinie 11.00 w tamtejszej sali wiejskiej.

04 października 2017

O szpitalu - wywiad radiowy ze Stanisławem Martuzalskim

W każdy ostatni piątek miesiąca na antenie Radia Elka o god. 11.30 ukazuje się wywiad o aktualnych sprawach i działalności Starostwa Powiatowego w Jarocinie w ramach audycji "WIEŚCI POWIATU JAROCIŃSKIEGO".

02 października 2017