Nietypowa wizyta w Starostwie Powiatowym

"Każdy chciałby być Starostą..." - mówiły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Wojciechowie, które w ramach półkolonii odwiedziły wczoraj jarocińskie starostwo.

07 lipca 2016

Kolejny sukces! Droga Witaszyczki-Zakrzew będzie remontowana w całości.

Wojewoda Wielkopolski Zbigniew Hoffmann wyraził zgodę na rozszerzenie zakresu remontu drogi Powiatowej Witaszyczki - Zakrzew, aż do granicy Powiatu Jarocińskiego. Wielkie starania Starosty Bartosza Walczaka oraz całego Zarządu Powiatu Jarocińskiego zaowocowały pozyskaniem dodatkowego finansowania na dokończenie rozbudowy tej drogi.

06 lipca 2016

Jarocin Festiwal 2016 już w tym tygodniu!

Kilkadziesiąt wydarzeń kulturalnych, kilkanaście gwiazd muzyki, kilka dni wspaniałej atmosfery czyli już w czwartek startuję Jarocin Festiwal 2016! Zapoznajcie się z garścią niezbędnych informacji dla każdego uczestnika Festiwalu.

05 lipca 2016

Droga Twardów - Kurcew gotowa do użytku!

Droga Twardów - Kurcew już przejezdna! Mieszkańcy okolicznych terenów już mogą korzystać z nowej trasy łączącej te dwie miejscowości.

Podejrzana przesyłka w Urzędach

Ewakuowano Sekretariat Starostwa Powiatowego oraz Urzędu Miejskiego w Jarocinie. Przyczyną zdarzenia była przesyłka z nieokreśloną białą substancją w formie proszku, która została dostarczona urzędnikom w spreparowanej kopercie.

Zostań dawcą szpiku!

Już po raz trzeci w trakcie jarocińskiego festiwalu będzie można zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku. Akcja rozpocznie się w czwartek ( 7 lipca) , a zakończy w sobotę (9 lipca). Wolontariusze będą rejestrować przed głównym wejściem na pole festiwalowe w godzinach od 15:00 do 20:00.

04 lipca 2016

Uwaga! Konkurs!

Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu ogłosił konkurs na dofinansowanie realizacji projektów! Do pozyskania od 50.000zł w górę!

29 czerwca 2016

Uczniowie z Powiatu Jarocińskiego na Lekcji Historii w Belwederze

W Belwederze odbyła się we wtorek ostatnia w tym roku szkolnym okolicznościowa lekcja dla młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych, poświęcona tematyce roku 1956 i wydarzeń, jakie miały miejsce w czerwcu w Poznaniu oraz na jesieni w Budapeszcie. Gospodarzem lekcji w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej był Podsekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Wojciech Kolarski.

28 czerwca zawyją syreny

W związku z uroczystymi obchodami 60. rocznicy Poznańskiego Czerwca oraz inicjatywą Prezydenta Poznania, dotyczącą upamiętnienia wydarzeń, będących pierwszym zrywem niepodległościowym w powojennej Polsce, informujemy, że dnia 28 czerwca 2016 roku o godzinie 6.30 odbędzie się głośna próba syren.

Ścieżka rowerowa Jarocin - Żerków! Mamy list intencyjny

List intencyjny na budowę ścieżki rowerowej Jarocin - Żerków podpisany! Uroczysta konferencja prasowa oraz spotkanie z mieszkańcami odbyło się na Rynku w Żerkowie.

Sukces! Radni udzielili absolutorium Zarządowi Powiatu

W czwartek 23 czerwca, na XXIV Sesji Rady Powiatu Jarocińskiego, radni udzielili absolutorium Zarządowi Powiatu i przyjęli wykonanie budżetu za 2015 rok.

Uwaga na upały

Zgodnie z prognozą IMGW w ciągu najbliższych dni (23-26 czerwca) na obszarze całego kraju będzie utrzymywała się bardzo wysoka temperatura (od 30°C do 35°C). W weekend (25/26) można spodziewać się burz, miejscami z gradem, głównie w południowo-zachodniej części kraju.

23 czerwca 2016