Kto zasłużył się dla Powiatu Jarocińskiego

Jeśli tylko uważasz, że któraś z organizacji, firm, a może konkretna osoba zasługuje na zaszczytne, honorowe wyróżnienie za zasługi w rozwoju i promocji Powiatu Jarocińskiego złóż wniosek o przyznanie Nagrody Starosty Jarocińskiego.

09 grudnia 2010

Sukces Bajkowego Chaosu

Wystawione przez uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie przedstawienie zwyciężyło w konkursie organizowanym przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Koninie w ramach obchodzonego w tamtejszej uczelni Dnia Germanisty.

09 grudnia 2010

Ogłoszenie

W związku z likwidacją Powiatowego Funduszu Gospodarki Zasobem Geodezyjnym i Kartograficznym Starostwo Powiatowe w Jarocinie Wydział Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami uprzejmie informuje, iż w dniach 27-31.12.2010 r. przez tutejszy Wydział  zostanie wstrzymane naliczanie jakichkolwiek opłat za czynności geodezyjne, a tym samym wydawanie materiałów geodezyjnych. Za powstałe utrudnienia uprzejmie przepraszamy.

08 grudnia 2010

Ogłoszenie

W grudniu Zespół Uzgadniania Dokumentacji Projektowej obradować będzie w następujących dniach:
- 09.12.2010r. (projekt należy dostarczyć do dnia 07.12.2010r. do godziny 16:00)
- 27.12.2010r. (projekt należy dostarczyć do dnia 23.12.2010r. do godziny 16:00)

08 grudnia 2010

W Tarcach o funduszach

Zespół Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach przystąpił do konkursu „Młodzi wiedzą o funduszach”. Organizatorem rywalizacji jest Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, a w Powiecie Jarocińskim nadzoruje ją Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich funkcjonujący przy Starostwie Powiatowym w Jarocinie.

07 grudnia 2010

Nowy Starosta Jarociński

Mikołaj Szymczak został nowym Starostą Jarocińskim. Radni dokonali wyboru włodarza powiatu w trakcie pierwszych obrad sesyjnych IV kadencji. W drodze głosowania wyłoniono również członków Zarządu Powiatu, przewodniczącego i wiceprzewodniczących Rady Powiatu.

03 grudnia 2010

Starosta zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej

Starosta Jarociński Stanisław Martuzalski znalazł się w zacnym gronie wyróżnionych odznaczeniem Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej.  Zasłużonych uhonorowali Wojewoda Wielkopolski Piotr Florek oraz Wielkopolski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Wojciech Mendelak.

02 grudnia 2010

Urodziny u Marcinka

Misie, Plastusie, Myszki, Krasnale i Pszczółki z Przedszkola nr 5 „Marcinek” z pomocą uczniów Technikum Żywienia z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie przygotowały urodzinowy tort dla swoich rodziców.

30 listopada 2010

Pamięci wieszcza...

26 listopada minęła 156. rocznica śmierci Adama Mickiewicza. Pielęgnując pamięć o poecie, delegacja samorządowców Powiatu Jarocińskiego wraz z członkami Polskiego Towarzystwa Historycznego w Jarocinie, złożyła kwiaty pod pomnikiem wieszcza.

26 listopada 2010

Nowa sala w Tarcach

Ponad 680 tysięcy złotych, w latach 2007-2010, zainwestowano w remonty, modernizację i termomodernizację sali gimnastycznej przy Zespole Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach. Obiekt przebudowano, ocieplono i wyposażono w sprzęt sportowy.

26 listopada 2010

5,5 miliona na drogę z Ruska do Jaraczewa

Powiat Jarociński pozyskał środki na przebudowę kolejnej drogi. 5,5 miliona złotych dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wesprze realizację przebudowy drogi z Ruska do Jaraczewa.

25 listopada 2010

Starosta pozytywnie oceniony

Przez pięć tygodni czytelnicy Głosu Wielkopolskiego i portalu internetowego naszemiasto.pl mieli okazję ocenić dotychczas rządzących włodarzy miast, gmin, powiatów i województwa wielkopolskiego. Plebiscytowej ocenie poddani zostali włodarze gmin i powiatu jarocińskiego. Dziesiątkę najwyżej ocenionych włodarzy z całej Wielkopolski zamyka Starosta Jarociński Stanisław Martuzalski. Spośród włodarzy z terenu Powiatu Jarocińskiego uzyskał najlepszy wynik.

18 listopada 2010