Witaszyce w dawnej fotografii

„Witaszyce w dawnej fotografii” to album wydany z okazji 10-lecia Stowarzyszenia na rzecz Witaszyc. Album jest pokłosiem wystawy, która została otwarta w Bibliotece Publicznej w Witaszycach we wrześniu 2009 roku.

28 maja 2013

Wnioski o nagrody z okaazji Dnia Pracownika Socjalnego

Starosta Jarociński uprzejmie informuje, że z okazji Dnia Pracownika Socjalnego przyznawane będą nagrody specjalne Ministra Pracy i Polityki Społecznej za wybitne, nowatorskie rozwiązania w zakresie pomocy społecznej. Nagrody przyznawane będą w kategorii indywidualnej dla pracowników socjalnych oraz kategorii zespołowej dla zespołów osób i jednostek organizacyjnych pomocy społecznej, organizacji społecznych oraz innych podmiotów wymienionych w art. 25 ust. 1 ustawy z dnia 12 marca 2004 roku pomocy społecznej (DzU z 2013 r. poz. 182 ze zm.) Z wnioskiem o nagrodę mogą wystąpić w formie pisemnej: przedstawiciele jednostek organizacyjnych pomocy społecznej, organów administracji rządowej i samorządowej oraz organizacji pozarządowych, kościołów, związków wyznaniowych, działających zakresie pomocy społecznej. Zasady przyznawania nagród określa rozporządzanie Ministra Polityki Społecznej dnia 7 kwietnia 2005 roku, w sprawie przyznawania nagród specjalnych w zakresie pomocy społecznej (DzU. Z2005 r. Nr 74, poz.658). Termin składnia wniosków do Wojewody upływa z dniem 31 lipca.

27 maja 2013

Zmodyfikuj z nami stronę www

Strona internetowa samorządu Powiatu Jarocińskiego znana jest internautom już blisko 10 lat. Portal www.powiat-jarocinski.pl na bieżąco jest modyfikowany, jednak zdajemy sobie sprawę, że wciąż nie jest idealny. Idąca do przodu technika, a przede wszystkim oczekiwania internautów sprawiły, że od dłuższego czasu przygotowujemy się do całkowitej modyfikacji naszej strony. Zwracamy się z prośbą do wszystkich gości poszukujących informacji na naszej stronie o sugestie i propozycje, które mogłyby sprawić, że nowy portal będzie spełniał oczekiwania wszystkich jej użytkowników.

Uwagi prosimy kierować na adres rzecznik@powiat-jarocinski.pl do dnia 20 czerwca 2013r.

Zatrzymaj się i żyj!

24 maja rozpoczęła się kolejna edycja kampanii Bezpieczny przejazd „Zatrzymaj się i żyj!”. W działania włączyły się także jednostki ratownicze z terenu powiatu jarocińskiego, które zorganizowały symulację wypadku na przejeździe kolejowo-drogowym w Jarocinie. W ten sposób zwrócono uwagę na bezpieczeństwo i zagrożenia, których można uniknąć.

Odkrywamy bohaterów

„Odkryj bohatera” to projekt edukacyjny realizowany w ramach 95. rocznicy wybuchu powstania wielkopolskiego. Jego ideą jest przybliżenie młodzieży postaci powstańców wielkopolskich związanych z Ziemią Jarocińską. Ciekawy pomysł Fundacji 750-lecia Jarocina, zyskał akceptację Powiatu Jarocińskiego, który na jego realizację przeznaczył najwyższą dotację - 9 tys. zł.

23 maja 2013

Na początek... ze smakiem

plakatbrodnica.jpgRusza kolejny, już trzeci, sezon imprez związanych z realizacją projektu z „Napoleonem do Wielkopolski…”. W tym roku inauguracją będzie piknik pod nazwą „Napoleon ze smakiem”, który odbędzie się w Brodnicy (Powiat Śremski) już 1 czerwca.

Remontują powiatowe drogi

83 drogi zarządzane przez powiat jarociński zostały objęte remontem po długiej i nie oszczędzającej ani nas, ani nawierzchni drogowych - zimie. Do tej pory w powiatowe drogi wbudowano 380 ton masy asfaltowej na gorąco, wyremontowano grysem i emulsją ponad 330 km dróg. Zużyto do tego celu ponad 500 ton grysu.

Współpraca w ramach Akceleratora

Podpisanie „Listu o woli współpracy w ramach Akceleratora Wiedzy Technicznej” pomiędzy Politechniką Poznańską a samorządami powiatowymi z Wielkopolski było głównym punktem Konwentu Starostów, który odbył się 16 maja w Poznaniu. W imieniu władz Powiatu Jarocińskiego pod Listem podpisał się wicestarosta Mirosław Drzazga.

Recytowali Tuwima

Po raz XIII w Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie zorganizowano Międzyszkolny Konkurs Recytatorski. Tegoroczne zmagania poetyckie zatytułowano „Tuwim Dzieciom”, z okazji obchodów Roku Juliana Tuwima.

Plenerowy Wielki Teatr

{mosimage} „Dywidenda” to spektakl poznańskiego Teatru Fuzja, w którym będziemy mieli okazję uczestniczyć w piątek – 24 maja. Sztuka pokazana zostanie w Jarocinie w ramach projektu Wielki Teatr w Małym Mieście.

Potarzycka noc z gwiazdami

{mosimage}W najbliższą sobotę planetarium w Potarzycy zaprasza na "Potarzycką noc z gwiazdami". W programie zaplanowano m.in. seanse w planetarium i obserwacje teleskopowe. Noc z gwiazdami rozpocznie się o godz. 18.00 i potrwa do 24.00